اخبار بورس

سهام هلدینگ ثروت‌آفرینی مازندران در فرابورس عرضه می‌شود

سهام هلدینگ ثروت‌آفرینی مازندران در فرابورس عرضه می‌شود

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان روز یکشنبه در جلسه هلدینگ ثروت آفرینی مازندران پیش بینی کرد تا در فاز اول حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال از سهام این هلدینگ ثروت آفرینی در فرا بورس عرضه شود.
وی اضافه کرد : ۲۰ درصد از منابع هلدینگ ثروت آفرینی استان از سوی سرمایه گذاران و هیات موسس واگذار تامین و مابقی از محل واگذاری سهام در فرا بورس تامین خواهد شد.
نماینده عالی دولت در مازندران هدف اصلی از واگذاری سهام این هلدینگ را در فرابورس مشارکت آحاد مردم اعلام کرده است.
حسین زادگان افزود : سرمایه های این هلدینگ در حوزه های مختلف اقتصادی در استان مازندران با الویت برای ارزش افزوده سرمایه گذاری می شود.
وی خاطرنشان کرد : هلد ینگ سرمایه گذاری از جمله پیشران های استان برای ایجاد تحرک در بخش های مختلف است که در برنامه های اصلی کارگروه اقدام نیز قرار دارد.

استاندارمازندران ابراز امیدواری کرد تا هلدینگ ثروت آفرینی استان بتواند روند توسعه این خطه شمال کشور را سرعت ببخشد.
هلدینگ ثروت آفرینی از برنامه های اقتصادی احمد حسین زادگان بیست و سومین استاندار استان مازندران پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که به منظور جذب سرمایه های سرمایه گذاران بومی در سال گذشته استارت خورد و پس از مطالعات کارشناسی اساسنامه شرکت تنظیم و بانک پذیره نویس آن نیز در داخل استان مازندران مشخص شد. طبق گزارش اولیه میزان سرمایه گذاری در این هلدینگ حدود یک هزار میلیارد ریال بود که پیش بینی شد تا در یک برنامه پنج ساله حداقل سرمایه در این هلدینگ به حدود ۵۰ هزار میلیارد ریال برسد و تمام این سرمایه ها در حوزه های اقتصادی در داخل استان به کار گرفته شود.

بیشتر بخوانید  جزایر کیش و هندورابی تحت پوشش بیمه ‌آسیا

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن