اخبار بورس

سقوط نماگر تالار شیشه‌ای به محدوده ۱۴۰۰۰۰۰ واحدی

سقوط نماگر تالار شیشه‌ای به محدوده ۱۴۰۰۰۰۰ واحدی

معاملات بورس امروز با ریزش شاخص‌ها همراه شد به طوری که نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با افت بیش از ۳۲۰۰۰ واحدی در پایان داد و ستدهای سومین روز معاملاتی هفته جاری به یک میلیون و ۴۹۰ هزار و ۱۵۴ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با سقوط مواجه شدند و به طور میانگین ۱.۶۱ درصد کاهش را به ثبت رساندند.

افت همه شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۳۲۸۲۶) واحد ریزش معادل (۲.۱۶) درصد به یک میلیون و ۴۹۰ هزار ۱۵۴ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۸۶۰۷) واحد افت معادل (۲.۱۶) درصد به ۳۹۰ هزار ۷۳۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۱۹۳۶) واحد ریزش معادل (۰.۴۹) درصد به ۸۹۶ هزار و ۷۶۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۱۲۶۸) واحد کاهش معادل (۰.۴۹) درصد به ۲۵۹ هزار و ۹۷۶ واحد، شاخص آزاد شناور با (۳۵۸۵۱) واحد افت معادل (۱.۷۷) درصد به یک میلیون و ۹۸۹ هزار و ۷۶۹ واحد، شاخص بازار اول با (۲۵۶۲۰) واحد افت معادل (۲.۳۳) درصد به یک میلیون و ۷۲ هزار ۹۴۱ واحد و شاخص بازار دوم با (۵۹۹۲۲) واحد ریزش معادل (۱.۹۱) درصد به ۳ میلیون و ۷۹ هزار و ۴۹۹ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد « فارس با (۵۱۴۶) واحد، فملی با (۲۹۶۷) واحد، تاپیکو با (۲۱۷۰) واحد، کگل با (۱۹۶۱) واحد، فولاد با (۱۹۲۸) واحد، شبندر با (۱۳۶۹) واحد، و وغدیر با (۱۳۶۶) واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  پرهیز از رفتار هیجانی در بازار سهام

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «کاشی و سرامیک با ۸۱۵ واحد رشد معادل ۱.۷۰ درصد به ۴۸ هزار و ۹۳۱ واحد، دستگاه های برقی با (۱۲۸۹۹۴) واحد کاهش معادل (۲.۳۳) درصد به ۵ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۴۱۱ واحد، فلزات اساسی با (۲۹۸۴۹) واحد ریزش معادل (۲.۶۵) درصد به یک میلیون و ۹۷ هزار و ۳۷۱ واحد، رادیویی (۲۶۱) واحد کاهش معادل (۲.۹۰) درصد به ۸ هزار و ۷۶۷ واحد، محصولات کاغذ با (۵۴۳۳) واحد کاهش معادل (۳.۴۹) درصد به ۱۵۰ هزار و ۱۳۹ واحد، کانه فلزی با (۱۵۸۱۲) واحد افت معادل (۴.۰۲) درصد به ۳۷۷ هزار و ۲۲۸ واحد، شیمیایی با (۳۹۸۴) واحد کاهش معادل (۴.۱۱) درصد به ۹۳ هزار و ۴۶ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «فاسیمین با ۵.۲ درصد، کاما با ۵ درصد، وتوس با ۴.۹۹ درصد، کحافظ با ۴.۹۸ درصد، بکاب با ۴.۸۵ درصد، شفارس با ۴.۷۹ درصد و وپست با ۴.۷۷ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «قنیشا با (۵) درصد، جم پیلن با (۴.۹۶) درصد، شیراز با (۴.۹۵) درصد، کروی با (۴.۹۲) درصد، خمحرکه با (۴.۹۱) درصد، کرماشا با (۴.۹) درصد و شپدیس با (۴.۸۹) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان سومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، یک میلیون و ۱۲۲ هزار نوبت معاملاتی، ۹ هزار و ۸۳ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۷۵ هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  سقوط نماگر تالار شیشه‌ای به محدوده ۱۴۰۰۰۰۰ واحدی

معاملات بورس در یک نگاه

سقوط نماگر تالار شیشه‌ای به محدوده ۱۴۰۰۰۰۰ واحدی

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن