اخبار بورس

سقوط شاخص بورس به کانال ۱۷۰۰۰۰۰ واحد

سقوط شاخص بورس به کانال ۱۷۰۰۰۰۰ واحد

شاخص بورس روز جاری با ریزش سنگین بیش از ۶۸۰۰۰ واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۷۵۷ هزار و ۲۵۷ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند و به طور میانگین ۳.۲۰ درصد کاهش را به ثبت رساندند.

ریزش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۶۸۰۹۴) واحد ریزش معادل (۳.۷۳) درصد به یک میلیون و ۷۵۷ هزار ۲۵۷ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۱۷۸۸۲) واحد افت معادل (۳.۷۳) درصد به ۴۶۱ هزار ۴۷۵ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۹۶۵۶) واحد ریزش معادل (۱.۹۶) درصد به ۴۸۱ هزار و ۸۰۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۶۳۳۵) واحد کاهش معادل (۱.۹۶) درصد به ۳۱۶ هزار و ۱۱۱ واحد، شاخص آزاد شناور با (۹۰۵۲۷) واحد افت معادل (۳.۶۷) درصد به ۲ میلیون و ۳۷۸ هزار و ۹۱۹ واحد، شاخص بازار اول با (۵۲۰۵۶) واحد کاهش معادل (۳.۹۶) درصد به یک میلیون و ۲۶۲ هزار ۱۷۷ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۲۸۴۴۹) واحد افت معادل (۳.۴۱) درصد به ۳ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۷۰۸ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد « فارس با (۵۶۷۳) واحد، شستا با (۵۳۲۱) واحد، فولاد با (۵۰۲۵) واحد، فملی با (۳۷۱۱) واحد، شپنا با (۲۷۱۱) واحد، شتران با (۲۳۳۹) واحد، و اخابر با (۲۲۹۲) واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «کانه فلزی با (۱۵۳۳۶) واحد افت معادل (۴) درصد به ۳۶۷ هزار و ۶۸۲ واحد، وسایل ارتباطی با (۱۲۵۷۵) واحد کاهش معادل (۴.۲۴) درصد به ۲۸۳ هزار و ۸۲۳ واحد، فلزات اساسی با (۴۹۲۰۶) واحد ریزش معادل (۴.۳۲) درصد به یک میلیون و ۸۹ هزار و ۱۵۸ واحد، حمل و نقل (۴۵۰۵) واحد کاهش معادل (۴.۷۴) درصد به ۹۰ هزار و ۵۹۸ واحد، فرآورده نفتی با (۳۶۷۴۲۹) واحد کاهش معادل (۴.۷۸) درصد به ۷ میلیون و ۳۱۲ هزار و ۶۳۲ واحد، چند رشته ای صنعتی با (۱۲۹۷۶) واحد افت معادل (۴.۹۹) درصد به ۲۴۷ هزار و ۹۴ واحد، رادیویی با (۷۹۷) واحد کاهش معادل (۴.۹۹) درصد به ۱۵ هزار و ۱۷۱ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «ونیکی با ۵ درصد، آبادا با ۴.۹۷ درصد، بشهاب با ۴.۸۹ درصد، تکشا با ۴.۶۷ درصد، شگل با ۴.۵۶ درصد، ثبهساز با ۴.۴۷ درصد و ثامان با ۴.۳۵ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وبانک با (۵) درصد، کچاد با (۵) درصد، وغدیر با (۵) درصد، وتجارت با (۵) درصد، شبهرن با (۵) درصد، فاما با (۵) درصد و شبریز با (۴.۹۹) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان پنجمین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، ۷۸۷ هزار و ۲۲۷ نوبت معاملاتی، ۴ هزار و ۳۳۳ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۵۵ هزار و ۲۸۷ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

سقوط شاخص بورس به کانال ۱۷۰۰۰۰۰ واحد

سقوط شاخص بورس به کانال ۱۷۰۰۰۰۰ واحد

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن