اخبار بورس

سقوط شاخص بورس از کانال ۱۰۰۰۰۰۰ واحدی

سقوط شاخص بورس از کانال ۱۰۰۰۰۰۰ واحدی

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با ریزش بیش از ۳۰ هزار واحدی شاخص کل بورس و سقوط این نماگر از کانال یک میلیون واحدی به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش حداقل ۲.۵ درصدی مواجه شدند.

ریزش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۳۰۱۸۶) واحد ریزش معادل (۲.۹۷) درصد به ۹۸۷ هزار ۷۴۵ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۸۰۲۶) واحد کاهش معادل (۲.۹۷) درصد به ۲۶۲ هزار ۵۵۵ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۵۸۹۰) واحد افت معادل (۱.۸۶) درصد به ۳۱۰ هزار و ۱۶۴ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۳۹۰۵) واحد افت معادل (۱.۸۶) درصد به ۲۰۵ هزار و ۶۲۸ واحد، شاخص آزاد شناور با (۳۹۳۸۱) واحد ریزش، معادل (۳.۰۳) درصد به یک میلیون و ۲۵۹ هزار و ۸۵۷ واحد، شاخص بازار اول با (۱۹۶۱۵) واحد افت معادل (۲.۵۶) درصد به ۷۴۶ هزار ۷۷۵ واحد و شاخص بازار دوم با (۷۱۲۸۹) واحد ریزش معادل (۳.۶۲) درصد به یک میلیون و ۸۹۵ هزار و ۶۵۱ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد « خودرو با ۴۷۱۷ واحد، فولاد با (۳۲۱۲) واحد، فارس با (۲۴۸۱) واحد، فملی با (۲۰۲۶) واحد، شستا با (۱۶۵۳) واحد، رمپنا با (۱۴۸۰) واحدو کگل با (۱۴۳۲) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی و مثبت را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  بانک گردشگری به مجمع می‌رود

نوسان صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «خودرو با ۱۹۰۲۴ واحد رشد معادل ۱۱.۵۳ درصد به ۱۸۳ هزار و ۹۶۵ واحد، محصولات چرمیبا ۱۱۵۶ واحد صعود معادل ۴.۵۸ درصد به ۲۶ هزار و ۴۱۹ واحد، فلزات اساسی با (۳۰۱۷۰) واحد کاهش معادل (۴.۳۷) درصد به ۶۵۹ هزار و ۸۶۳ واحد، تامین آب، برق و گاز با (۷۸) واحد افت معادل (۴.۷۱) درصد به یک هزار و ۵۸۹ واحد، حمل و نقل با (۱۵۴۹) واحد کاهش، معادل (۵.۲۴) درصد به ۲۷ هزار و ۹۸۶واحد، اداره بازارهای مالی (۹۴) واحد افت معادل (۶.۱۹) درصد به یک هزار و ۴۳۹ واحد، فنی مهندسیبا (۵۴۳) واحد کاهش معادل (۷.۵۶) درصد به ۶ هزار و ۶۴۶ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «تکمبا، کرماشا، کفپار س، دلر، وآذر، غمارگ و پسهند» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «سشمال، ونیرو، مرقام، شاملا، لوتوس، بورس و پردیس» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان اولین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، ۸۵۵ هزار و ۸۴۱ نوبت معاملاتی، ۵ هزار و ۸۸۰ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۶۴ هزار و ۵۶۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن