آموزش بورسارز دیجیتال

سقوط بیت کوین به زیر ۴۰ هزار دلار؛ حرکت بعدی چیست؟

سقوط بیت کوین به زیر ۴۰ هزار دلار؛ حرکت بعدی چیست؟

روز گذشته قیمت بیت کوین پس از مدت‌ها مجدداً به زیر سطح ۴۰,۰۰۰ دلار سقوط کرد. اکنون قیمت به بالای این سطح بازگشته است، اما هنوز نمی‌توان درباره حرکت بعدی بیت کوین با اطمینان صحبت کرد.

به گزارش کوین دسک، بازار بیت کوین همچنان درگیر روند نزولی کوتاه‌مدتی است که از نوامبر ۲۰۲۱ (آبان) آغاز شد و در حال حاضر قیمت حدود ۴۰ درصد از اوج تاریخی ۶۹,۰۰۰ دلاری فاصله دارد. بیت کوین هم‌اکنون در نزدیکی سطح ۴۰,۰۰۰ دلار در نوسان است و قدرتمندترین حمایتی که در مسیر قیمت قرار دارد، سطح ۳۰,۰۰۰ دلار است که در جریان سال ۲۰۲۱ به‌عنوان کف قیمتی عمل کرد.

وضعیت شاخص‌های مومنتوم همچنان منفی باقی مانده است که می‌تواند نشان‌ای برای ثبات فشار فروش در یک ماه گذشته باشد. علاوه بر این، بیت کوین در روزهای اخیر هم موفق نشد از مقاومت میانگین متحرک ۴۰ هفته‌ای در ۴۵,۷۲۴ دلار عبور کند که نشان می‌دهد بازار در دست فروشندگان است.

نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۱ هفته‌ای بازار بیت کوین/ دلار)

در نمای یک هفته‌ای بازار، شاخص قدرت نسبی (RSI) همچنان در حال بالاآمدن از سطح اشباع فروشی است که پیش‌تر در مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) شاهد آن بودیم. تا زمانی که حمایت ۳۰,۰۰۰ دلاری از دست نرفته باشد، وضعیت کنونی شاخص قدرت نسبی می‌تواند خریداران کوتاه‌مدت بازار را فعال نگه دارد.

از سوی دیگر، اگر در ادامه حمایت ناحیه بین ۲۸,۰۰۰ تا ۳۰,۰۰۰ دلار شکسته شود، قیمت ممکن است سقوط عمیق‌تری را تجربه کند؛ درست مانند سال ۲۰۱۸ که قیمت با کاهشی چشم‌گیر از اوج تاریخی آن زمان ۸۰ درصد فاصله گرفت.

سقوط بیت کوین به زیر ۴۰ هزار دلار؛ حرکت بعدی چیست؟

در این باره بیشتر بخوانید

  • جهش بیت کوین به سمت ۷,۶۰۰؛ تحلیل‌گران امیدوارتر از همیشه
  • تقاطع صعودی روی نمودار بیت کوین؛ اگر تاریخ تکرار شود باید منتظر بیت کوین ۲۲۵,۰۰۰ دلاری بود
  • تحلیل قیمت بیت کوین؛ احیای نسبی پس از سقوط به ۴۲,۰۰۰ دلار
  • تحلیل قیمت بیت کوین؛ احتمال احیای قیمت وجود دارد؟
  • نگاهی به بازار آتی و اختیار بیت کوین؛ جهت حرکت بعدی قیمت به چه سمتی خواهد بود؟

منبع

برچسب ها

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن