اخبار بورس

سقف تازه بورس برای سهامداران

سقف تازه بورس برای سهامداران

شاخص بورس با بیش از ۴۷ هزار واحد رشد در پایان داد و ستدهای روز جاری بازهم با ثبت یک رکورد تازه چشم‌ها را به سمت تالار شیشه‌ای خیره کرد و به یک میلیون و ۱۱۶ هزار و ۱۸۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند و به طور میانگین ۴.۲ درصد رشد را به ثبت رساندند.

رشد دسته جمعی شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۴۷۳۴۲ واحد صعود معادل ۴.۴۳ درصد به یک میلیون و ۱۱۶ هزار و ۱۸۶ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۱۲۵۶۷ واحد افزایش معادل ۴.۴۳ درصد به ۲۹۶ هزار و ۳۱۰ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۳۰۷۰ واحد رشد معادل ۳.۸۳ درصد به ۳۵۳ هزار و ۹۱۷ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۸۶۴۴ واحد افزایش معادل ۳.۸۳ درصد به ۲۳۴ هزار و ۶۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۶۳۲۱۷ واحد افزایش معادل ۴.۴۳ درصد به یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۶۹۳ واحد، شاخص بازار اول با ۳۶۶۲۳ واحد افزایش معادل ۴.۶۴ درصد به ۸۲۶ هزار ۲۰۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۸۷۴۷۱ واحد رشد معادل ۴.۱۱ درصد، به ۲ میلیون و ۲۱۷ هزار و ۱۳۹ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فارس با ۳۰۸۷ واحد، فولاد با ۲۷۴۳ واحد، فملی با ۲۰۷۴ واحد، شستا با ۱۷۹۷ واحد، وصندوق با ۱۴۸۲ واحد، کگل با ۱۴۴۹ واحد و وبملت با ۱۲۸۱ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

افزایش نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «چند رشته ای صنعتی با۷۱۶۲ واحد صعود معادل ۶.۰۲ درصد به ۱۲۶ هزار و ۱۱۴ واحد، محصولات چرمی با ۱۷۰۱ واحد افزایش معادل ۵ درصد به ۳۵ هزار و ۷۲۲ واحد، فنی مهندسی با۳۶۳ واحد رشد معادل ۴.۹۷ درصد به ۵۳۸ هزار و ۶۸۳ واحد، سایر معادن با ۲۵۰۲۳ واحد افزایش معادل ۴.۸۷ درصد به ۵۳۸ هزار و ۶۸۳ واحد، کانه فلزی با۱۳۲۴۰ واحد صعود معادل ۴.۸۲ درصد به ۲۸۸ هزار و ۱۹۱ واحد، حمل و نقل با۱۸۰۳ واحد رشد معادل ۴.۷۱ درصد به ۴۰ هزار و ۹۹ واحد، فلزات اساسی با۳۰۶۴۹ واحد افزایش معادل ۴.۶۷ درصد به ۶۸۷ هزار و ۳۴ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «قشکر، درازک، وصندوق، فجر، قنیشا، دسبحان و قهکمت» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «غدام، لپارس، بکام، ولیز، کفپارس، کترام و غچین» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۱۲۲ هزار نوبت معاملاتی، ۷ هزار و ۲۸ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۸۹ هزار و ۶۵۴ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن