آموزش بورسارز دیجیتال

سعید محمد: رمزارز ایرانی تولید و در عرصه جهانی عرضه می‌کنیم

سعید محمد: رمزارز ایرانی تولید و در عرصه جهانی عرضه می‌کنیم

سعید محمد، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری، در مصاحبه اخیر خود با بیان این که رمزارز‌ها می‌توانند در تحریم‌ها به جمهوری اسلامی کمک کنند، افزود که در چارچوب مشخص رمزارز داخلی تولید می‌کنیم و در عرصه جهانی عرضه خواهد شد.

به گزارش ارزدیجیتال، بهزاد قبادی؛ سعید محمد، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، در نشست خبری خود در پاسخ به پرسش خبرنگار بازارنیوز پیرامون برنامه وی برای صنعت خودروسازی و برخورد با مافیای آن، اظهار کرد:

خودروسازی یکی از مشکلات است البته سخت‌تر از ساخت موشک و تاسیسات اتمی و … نبود؛ مشکل خودروسازی در تفکر مدیریتی حاکم است، کسی نگران این نباشد که ما توان ساخت خودروی خوب نداریم. مگر کره‌ای‌ها و چینی‌ها چه چیزی بیشتر از ما دارند؟ این صنعت در کشور ما امروز بومی شده است. اگر مدیریت اصلاح شود خودروسازی هم اصلاح خواهد شد و نیازی هم به ورود نظامیان نیست.

وی افزود:

با تدابیری که داریم می‌توانیم مافیای خودروسازی را رصد کینم و بشکنیم تا این صنعت نجات پیدا کند. یکی از معضلات در خودروسازی تداخل مالکیت و مدیریت و همچنین این که در اختصاصی سازی، بخشی از سهام خودروساز، به قطعه ساز واگذار شده است. یعنی هم قطعه می‌فروشد، هم تصمیم ساز برای خودروسازی است. در خصوصی سازی بخشی از سهام خودرو ساز به قطعه ساز واگذار شده است این‌ها معضل خودروسازی است و می‌بینیم که خودرسوازی کشور حرکت نمی‌کند.

وی ادامه داد:

مراقب باشید که کد غلط ندهند و نگویند که خودروسازی ما با مشکل تکنولوژی روبه رو است؛ این اشتباهات باعث شده که ۳۰ سال است پلتفرم خودروی ۴۰۵ و ۲۸ سال پلتفرم پراید را داریم و هیچ وقت هم کسی به دنبال بروز کردن این‌ها نیست است افرادی که می‌توانند در این حوزه حرکت موثری داشته باشند، به گوشه کنار زده می‌شوند و یا از ایران می‌روند و جذب شرکت‌های خارجی می‌شوند. بزرگترین طراحان خودرو در آمریکا، ایرانی هستند. در دولت آینده، فضای جدیدی در خودروسازی ایجاد خواهیم کرد.

محمد در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار بازارنیوز پیرامون رمزارز‌ها و برنامه دولت احتمالی وی برای این پدیده تازه وارد به فضای اقتصادی کشور، تصریح کرد:

رمز ارز‌ها می‌تواند در تحریم‌ها و ارزآوری به جمهوری اسلامی کمک کند. دولت باید قوانین و چارچوب مشخص آن را طراحی کند. برنامه ما این است که رمز ارز ایرانی را تولید و در عرصه جهانی عرضه کنیم. ریسک‌های آن را هم برای مالکین و هم کشور‌های طرف معامله کاهش خواهیم داد.

سعید محمد: رمزارز ایرانی تولید و در عرصه جهانی عرضه می‌کنیم

در این باره بیشتر بخوانید

  • همکاری ایران و روسیه در توسعه بلاک چین برای دور زدن تحریم‌ها
  • حجت‌الاسلام مبشری‌عارف: ارزهای دیجیتال می‌توانند به عنوان مال تعریف شوند
  • نرخ برق استخراج ارزهای دیجیتال تا ١٠روز دیگر مشخص می‌شود
  • سخنگوی صنعت برق: ماینرها درباره تعرفه برق اعتراضی ندارند و از آن‌ها حمایت شده است!
  • رئیس سندیکای تولیدکنندگان صنعت برق : هزار مگاوات ظرفیت برای ماینرها را تضمین می‌کنیم

منبع

برچسب ها

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن