آموزش بورس

سطوح کلیدی چین‌لینک و تزوس همزمان با تثبیت‌شدن بیت کوین

سطوح کلیدی چین‌لینک و تزوس همزمان با تثبیت‌شدن بیت کوین

درحالیکه بیت کوین یک هفته مانده به هاوینگ در حال تثبیت قیمت است، تزوس و چین‌لینک بهترین عملکردها را از خود نشان داده‌اند.

هنگامی که روند بیت کوین نزولی می‌شود، روند تزوس و چین‌لینک نیز نزولی است. اما هنگامی که بیت کوین مسیری صعودی پیش می‌گیرد، حرکات صعودی بسیار بزرگ‌تری را می‌توان از این دو کوین انتظار داشت.

درحالیکه بیت کوین روز گذشته به کف موقت 8,450 دلاری‌اش رسید، تزوس و چین‌لینک، که اکنون طبق ارزش کل بازار به ترتیب در رتبه‌های دهم و دوازدهم قرار گرفته‌اند نیز دچار افت قیمت شدند.

عملکرد روزانه بازار رمزارز. منبع: Coin360

رسیدن چین‌لینک به حمایتی بسیار مهم و بازگشت از آن

چین‌لینک در دامنه‌ای باریک در حال نوسان است. در این دامنه، محدوده 3.85 تا 4 دلار سطح مقاومت و 3.40 تا 3.50 دلار سطح حمایت را شکل می‌دهند.

روز گذشته، هنگامی که قیمت چین‌لینک در حال حرکت به سمت این حمایت بود، پرسش اصلی این بود که آیا می‌تواند این سطح را باری دیگر به عنوان حمایت حفظ کند یا خیر. نتیجه بازگشتی 10 درصدی از این سطح حمایت بود.

سطوح کلیدی چین‌لینک و تزوس همزمان با تثبیت‌شدن بیت کوین
نمودار سه‌ساعته لینک/تتر. منبع: TradingView

چین‌لینک نیز درست مانند بیت کوین در محدوده‌ خاصی در حال تثبیت قیمت است. سطوح حمایت چین‌لینک به طور مشخص در محدوده 3.40 تا 3.50 دلار و مقاومت در محدوده 3.85 تا 4 دلار واقع شده‌اند.

با باریک‌تر شدن دامنه نوسانات، در کوتاه مدت می‌توان انتظار حرکاتی ناپایدار داشت. عبور از مقاومت 3.85 تا 4 دلار احتمالا باعث ادامه روند صعودی به سمت 4.60 تا 5 دلار خواهد شد. درحالیکه، کاهش قیمت زیر سطح 3.40 دلار بیانگر ضعف روند و احتمال افت قیمت تا سطوح 2.90 دلار و شاید پایین‌تر در محدوده 2.25 تا 2.40 دلار است.

توجه: هر هفته 2 تا 3 بار تحلیل‌ تکنیکال 10 ارز دیجیتال برتر در بورسینس ترجمه و منتشر می‌شود. جدیدترین تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال را در این دسته بخوانید.

بیشتر بخوانید  تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 2 ژوئن، 13 خرداد

راهنمای سایت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال:

  • روش خرید و فروش ارز دیجیتال در Binance
  • آموزش پلتفرم معاملاتی Coinex
  • روش خواندن نمودارهای تحلیل تکنیکال
  • آموزش مقدماتی معامله‌گری در بازارها
سطوح کلیدی چین‌لینک و تزوس همزمان با تثبیت‌شدن بیت کوین
نمودار یک‌روزه لینک/تتر. منبع: TradingView

همانطور که در نمودار نشان داده شده است، قیمت چین‌لینک در سقف پیشینِ 3.40 دلاری حمایت تشکیل داده است. تا زمانی که این سطح حمایت حفظ شود، ادامه روند صعودی محتمل است. سقف‌های کنونی به طور کاملا واضح از سقف‌های پیشین جدا هستند.

عبور از مقاومت 4 دلاری می‌تواند نشانی از ادامه روند و احتمال صعود تا 4.85 الی 5 دلار باشد. این روند صعودی احتمالا همزمان با صعود بیت کوین از مقاومت 9,300 دلار اتفاق خواهد افتاد زیرا چین‌لینک اغلب حرکات بیت کوین را دنبال می‌کند.

افت قیمت چین‌لینک در مقایسه با بیت کوین

سطوح کلیدی چین‌لینک و تزوس همزمان با تثبیت‌شدن بیت کوین
نمودار چهارساعته لینک/بیت کوین. منبع: TradingView

با این حال، آیا حرکات اخیر چین‌لینک ناشی از قدرت بازار این کوین است یا این بیت کوین است که ارزش دلاری چین‌لینک را حفظ کرده؟ مورد دوم احتمالا صحیح‌تر است. چین‌لینک در نمودار چین‌لینک/بیت کوین عملکردی ضعیف داشته و طی دو هفته گذشته دچار 20 درصد افت شده است.

این اتفاق چندان عجیب نیست، زیرا هاوینگ بیت کوین یک هفته دیگر اتفاق می‌افتد و این امر باعث افزایش علاقه سرمایه‌گذاران به بیت کوین نسبت به سایر آلت‌ کوین‌ها شده است. بنابراین، سرمایه‌گذاران در حال فروش آلت‌ کوین‌های خود هستند تا به گروه کثیر خریداران بیت کوین بپیوندند.

دلیل اینکه آلت کوین‌ها نسبت به بیت کوین افت کرده‌اند اما ارزش دلاری آن‌ها تقریبا ثابت مانده است احتمالا همین امر است. آلت کوین‌ها احتمالا پس از هاوینگ دوباره رشد می‌کنند و خود را به بیت کوین می‌رسانند.

نمودار فوق واگرایی صعودی بالقوه‌ای را در بازه زمانی چهارساعته نشان می‌دهد که بیانگر احتمال بازگشت روند است. واگرایی‌های صعودی و نزولی اندیکاتورهای مهمی در تعیین مسیر روند فعلی هستند.

بیشتر بخوانید  آموزش کار با سایت تریدینگ ویو

ایجاد الگوی دو دره یا عبور از مقاومت 0.00042600 ساتوشی می‌تواند تائیدی بر روند بازگشتی کوتاه‌مدت باشد. عبور از مقاومت 0.00042600 ساتوشی می‌تواند راه را برای ادامه روند تا حمایت‌های قبلی در محدوده 0.00045600 تا 0.00046500 ساتوشی بگشاید.

حفظ سطوح حمایت 0.00039000 تا 0.00040000 ساتوشی برای چین‌لینک حیاتی است. در غیر این صورت، قیمت ممکن است دوباره تا 0.0003300 ساتوشی افت داشته باشد.

تزوس آماده برای حرکتی به سمت 3.20 دلار؟

سطوح کلیدی چین‌لینک و تزوس همزمان با تثبیت‌شدن بیت کوین
نمودار چهارساعته تزوس/تتر. منبع: TradingView

نمودار تزوس ساختاری مشابه با چین‌لینک نشان می‌دهد و قیمت این کوین نیز در محدوده‌ای باریک در حال تثبیت است. محدوده حمایت را می‌توان در منطقه 2.55 تا 2.65 دلار تعریف کرد، درحالیکه محدوده‌های مقاومت در 2.85 و 3 دلار شکل می‌گیرند. 3 دلار بالاترین نقطه‌ای بود که قیمت طی روند صعودی قبلی به آن دست یافت.

با این حال، قیمت همچنان به ایجاد کف‌های بالاتر ادامه می‌دهد: عاملی مهم برای ادامه مومنتوم صعودی. بنابراین، حفظ منطقه حمایت در منطقه سبز بین 2.55 تا 2.65 دلار برای تزوس حاکی از مومنتوم صعودی بیشتر است.

سطوح کلیدی مقاومت در نمودار قیمت تزوس کجا واقع شده‌اند؟ سطوح مقاومتی که معامله‌گران باید در نظر داشته باشند منطقه 2.85 دلار است، که همانطور که در نمودار بعد نشان داده شده است بالاترین قیمت‌ در دامنه نوسانات تزوس است. همچنین، محدوده‌ای بین 3.20 و 3.30 دلار را می‌توان به عنوان مقاومت بعدی در نظر گرفت.

سطوح کلیدی چین‌لینک و تزوس همزمان با تثبیت‌شدن بیت کوین
نمودار یک‌ساعته تزوس/تتر. منبع: TradingView

ساختار دامنه تزوس کاملا مشابه با نمودار چین‌لینک است. شکسته‌شدن سطح محوری 2.85 دلار می‌تواند نشان‌دهنده مومنتوم صعودی بیشتر با درنظرگرفتن مقاومت اندکی در 3 دلار باشد.

همانطور که پیش از این گفته شد، مقاومت مهم بعدی برای تزوس بین 3.20 تا 3.30 شکل می‌گیرد.

افت 21 درصدی تزوس در مقابل بیت کوین

سطوح کلیدی چین‌لینک و تزوس همزمان با تثبیت‌شدن بیت کوین
نمودار چهار ساعته تزوس/بیت کوین. منبع: TradingView

تزوس نیز مانند چین‌لینک در مقابل بیت کوین افت داشته است. ارزش دلاری تزوس نسبتا ثابت باقی مانده، اما در مقایسه با بیت کوین فروش گسترده‌ قابل‌توجهی بیش از 20 درصد را طی دو هفته گذشته تجربه کرده است.

بیشتر بخوانید  اوراق قرضه چیست؟

نتیجه یکسان است. سرمایه‌گذاران آلت‌ کوین‌های خود را می‌فروشند تا با خرید بیت کوین و افزایش قیمت آن سود بیشتری به دست آورند، زیرا در حال حاضر تمرکز و اولویت اصلی دنیای رمزارز بر بیت کوین و هاوینگ بیت کوین است.

با این حال، پس از هاوینگ، آلت کوین‌ها باید باری دیگر توجه ازدست‌رفته را باز یابند. یکی از آن‌ها تزوس است، که طی یک سال گذشته عملکردی‌ خیره‌کننده از خود به جا گذاشته، و دیگری چین‌لینک است.

همانند چین‌لینک، نمودار تزوس/بیت کوین نیز واگرایی صعودی مشابهی در بازه زمانی چهارساعته نشان می‌دهد. چنین واگرایی صعودی می‌تواند بیانگر روند معکوس کوتاه‌مدت برای تزوس باشد، جایی که 0.00003000 ساتوشی باید به عنوان سطح حمایت عمل کند. شاخ (بالاترین قیمت) کندل می‌تواند به سمت 0.00002900 ساتوشی شکل بگیرد.

اگر این منطقه حمایت حفظ شود، می‌توان روندی صعودی با محدوده مقاومتی در 0.00003300 تا 0.00003400 ساتوشی انتظار داشت.

عبور از این مقاومت می‌تواند نویدبخش جهش قیمتی فوق‌العاده باشد، زیرا مقاومت‌های بعدی بسیار بالاتر واقع شده‌اند. از سویی دیگر، عدم حفظ حمایت 0.00003000 ساتوشی حاکی از فشار نزولی بیشتر خواهد بود. در این صورت، حمایت بعدی در سطح 0.00002500 ساتوشی واقع شده است.

توجه: امنیت ارز دیجیتال‌تان را حفظ کنید تا در آینده حسرت نخورید. با این کیف پول از بیت‌کوین و سایر ارزهایتان محافظت کنید:

نام ویژگی‌ها امتیاز لینک جزییات
کیف پول Cool Wallet
  • عدم اتصال مستقیم به اینترنت (امنیت کامل)
  • بیش از 150 هزارفروش در سرتاسر دنیا
  • ظاهر مدرن و به اندازه کارت بانکی
  • وارانتی 12 ماهه (تعویض در صورت خرابی)
  • انجام تراکنش با متصل شدن به موبایل
ستاره کیف پول کول والت

اکنون بخرید

بورسینس

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن