اخبار بورس

ریزش ۳۶۷۸۶ واحدی شاخص بورس

ریزش ۳۶۷۸۶ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با کاهشی بیش از ۳۶ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۹۰۴ هزار و ۳۲۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که اکثر شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با افت مواجه شدند.

کاهش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۳۶۸۶۷) واحد ریزش معادل (۱.۹۰) درصد به یک میلیون و ۹۰۴ هزار ۳۲۵ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۹۶۹۵) واحد افت معادل (۱.۹۰) درصد به ۵۰۰ هزار ۸۲۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۵۹ واحد رشد معادل ۰.۰۵ درصد به ۵۰۷ هزار و ۲۴۳ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۷۰ واحد افزایش معادل ۰.۰۵ درصد به ۳۳۳ هزار و ۳۱ واحد، شاخص آزاد شناور با (۴۶۵۳۳) واحد افت معادل (۱.۸۵) درصد به ۲ میلیون و ۴۶۶ هزار و ۷۵۹ واحد، شاخص بازار اول با (۳۸۵۸۵) واحد کاهش معادل (۲.۶۸) درصد به یک میلیون و ۴۰۳ هزار ۸۱۷ واحد و شاخص بازار دوم با (۲۷۰۷۶) واحد افت معادل (۰.۷۱) درصد به ۳ میلیون و ۸۰۲ هزار و ۱۰۰ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد «فولاد با (۵۳۶۵) واحد، فارس با (۴۳۳۶) واحد، فملی با (۴۳۱۱) واحد، شپنا با (۳۳۹۵) واحد، شتران با (۳۰۱۲) واحد، خودرو با (۲۹۰۴) واحدوشستا با ۲۶۵۲ واحد» بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  بیمه مرکزی مسئول تعیین ظرفیت نگهداری ریسک‌ها شد

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «انتشار و چاپ با ۱۴۶۷۸۰ واحد رشد معادل ۵ درصد به ۳ میلیون و ۸۳ هزار و ۲۸۰ واحد، لاستیک با ۱۸۵۳۸ واحد افزایش معادل ۴.۸۳ درصد به ۴۰۱ هزار و ۹۶۴ واحد، وسایل ارتباطی محصولات چرمی با ۹۶۸۸ واحد رشد معادل ۴.۵۰ درصد به ۲۲۵ هزار و ۹۶ واحد، محصولات چرمی با ۴۵۵۳ واحد رشد معادل ۴.۳۲ درصد به ۱۰۹ هزار و ۹۱۰ واحد، فرآورده نفتی با (۴۴۹۳۰۵) واحد کاهش معادل (۴.۶۶) درصد به ۹ میلیون و ۱۹۴ هزار و ۷۲۲ واحد، اطلاعات و ارتباطات با (۸۰) واحد افت معادل (۴.۹۹) درصد به یک هزار و ۵۲۳ واحد، سایر معادن با (۳۰۲۵۳) واحد کاهش معادل (۴.۹۹) درصد به ۵۷۵ هزار و ۴۳۹ واحد» رسید.

بیشترین کاهش و افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «فاراک با ۵ درصد، خمحور با ۵ درصد، غبهنوش با ۵ درصد، چافست با ۵ درصد، پکرمان با ۵ درصد، ما با ۵ درصد و رانفور با ۵ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «خپارس با (۱۶.۴) درصد، شسینا با (۵) درصد، ورنا با (۵) درصد، کماسه با (۴.۹۹) درصد، شبندر با (۴.۹۹) درصد، وساپا با (۴.۹۹) درصد و های وب با (۴.۹۹) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان چهارمین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، ۲ میلیون و ۴۶ نوبت معاملاتی، ۹ هزار و ۷۶۰ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۶۳ هزار و ۳۲ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  سهام عدالت چیست و به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن