اخبار بورس

ریزش ۳۲۵۵۳ واحدی شاخص بورس

ریزش ۳۲۵۵۳ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با افت بیش از ۳۲ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۸۰۹ هزار و ۱۴۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که اکثر شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با افت مواجه شدند.

نوسان شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۳۲۵۵۳) واحد ریزش معادل (۱.۷۷) درصد به یک میلیون و ۸۰۹ هزار ۱۴۶ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۸۵۹۰) واحد افت معادل (۱.۷۷) درصد به ۴۷۷ هزار ۳۷۹ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۶۶۳۰ واحد رشد معادل ۱.۳۸ درصد به ۴۷۱ هزار و ۲۷۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۴۳۶۱ واحد رشد معادل ۱.۳۸ درصد به ۳۲۰ هزار و ۹۰۱ واحد، شاخص آزاد شناور با (۳۹۲۸۴) واحد افت معادل (۱.۶۳) درصد به ۲ میلیون و ۳۶۹ هزار و ۱۵۵ واحد، شاخص بازار اول با (۳۵۸۹۱) واحد افت معادل (۲.۵۷) درصد به یک میلیون و ۳۵۸ هزار ۲۸۹ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۷۰۳۱) واحد افت معادل (۰.۴۸) درصد به ۳ میلیون و ۵۱۱ هزار و ۳۸۹ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد «فولاد با (۶۴۸۹) واحد، فارس با (۶۲۳۷) واحد، فملی با (۵۰۹۲) واحد، شبریز با (۲۵۱۳) واحد، تاپیکو با (۲۴۸۶) واحد، خودرو با (۲۴۴۳) واحدو شتران با (۲۳۷۵) واحد»، بیشترین تاثیر منفی را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  عرضه اولیه سهام سیمان تامین در بورس اوراق بهادار

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «اطلاعات و ارتباطات با ۶۱ واحد رشد معادل ۴.۹۸ درصد به یک هزار و ۲۹۵ واحد، انتشار و چاپ با ۱۵۱۳۵۵ واحد افزایش معادل ۴.۹۰ درصد به ۳۲۱ هزار و ۴۴۲ واحد، زراعت با ۱۴۵۱۴ واحد رشد معادل ۴.۷۳ درصد به ۳۲۱ هزار و ۴۴۲ واحد، محصولات کاغذ با ۱۰۴۹۳ واحد افزایش معادل ۴.۵۶ درصد به ۲۴۰ هزار و ۶۰۶ واحد، کاشی و سرامیک با ۲۰۹۴ واحد رشد معادل ۴.۵۵ درصد به ۴۸ هزار و ۱۴۹ واحد، وسایل ارتباطی با ۷۲۵۷ واحد افزایش معادل ۴.۵۲ درصد به ۱۶۷ هزار و ۹۶۹ واحد، حمل و نقل با (۳۴۵۶) واحد کاهش معادل (۴.۵۰) درصد به ۷۳ هزار و ۳۰۳ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «غپینو با ۵ درصد، غشهد با ۵ درصد، غسالم با ۵ درصد، قصفها با ۵ درصد، کگاز با ۵ درصد، خکمک با ۵ درصد و دزهراوی با ۵ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «شبریز با (۱۵.۳) درصد، خگستر با (۸.۰۹) درصد، خاذین با (۵.۰۳) درصد، لوتوس با (۵) درصد، پارسان با (۵) درصد، انرژی ۱ با (۵) درصد و فولاد با (۵) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان چهارمین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، یک میلیون و ۶۸۷ نوبت معاملاتی، ۷ هزار و ۴۰۴ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۲۸ هزار و ۸۴ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی بانک سامان

معاملات بورس در یک نگاه

ریزش ۳۲۵۵۳ واحدی شاخص بورس

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن