اخبار بورس

ریزش ۲۶۹۱۹ واحدی شاخص بورس

ریزش ۲۶۹۱۹ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با ریزش بیش از ۲۶۰۰۰ واحدی در پایان معاملات به ۹۵۹ هزار و ۸۳۹ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با ریزش مواجه شدند.

افت شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۲۶۹۱۹) واحد ریزش معادل (۲.۷۳) درصد به ۹۵۹ هزار ۸۳۹ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۷۱۵۳) واحد افت معادل (۲.۷۳) درصد به ۲۵۵ هزار ۴۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۳۷۴۴) واحد افت معادل (۱.۱۶) درصد به ۳۱۸ هزار و ۲۸۱ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۲۴۷۹) واحد کاهش، معادل (۱.۱۶) درصد به ۲۱۰ هزار و ۷۴۴ واحد، شاخص آزاد شناور با (۳۲۹۹۸) واحد افت معادل (۲.۶۳) درصد به یک میلیون و ۲۲۰ هزار و ۱۸۰ واحد، شاخص بازار اول با (۲۱۹۵۱) واحد افت معادل (۳.۰۲) درصد به ۷۰۵ هزار ۳۶۶ واحد و شاخص بازار دوم با (۴۵۰۴۵) واحد ریزش معادل (۲.۲۸) درصد به یک میلیون و ۹۲۷ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد «فارس با (۲۸۱۵) واحد، فولاد با (۲۵۷۹) واحد فملی با (۱۸۳۵) واحد، شستا با (۱۳۸۸) واحد، کگل با (۱۳۴۶) واحد، اخابر با (۱۳۳۲) واحدو کچاد با (۱۱۳۴) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در افت شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

ریزش شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «سایر معادن با ۲۰۷۶۲ واحد رشد معادل ۵ درصد به ۴۳۶ هزار و ۹۵ واحد، وسایل ارتباطی با ۲۲۴۲ واحد افزایش معادل ۴ درصد به ۵۰ هزار و ۴۶۴ واحد، کانه فلزی (۱۱۲۷۸) واحد کاهش معادل (۴.۴۵) درصد به ۲۴۲ هزار و ۱۳۰ واحد، اطلاعات و ارتباطات (۳۸) واحد ریزش معادل (۴.۶۸) درصد به ۷۹۱ واحد، اداره بازارهای مالی با (۶۷) واحد کاهش، معادل (۴.۷۸) درصد به یک هزار و ۳۳۴ واحد، رادیو (۴۱۵) واحد افت معادل (۴.۹۴) درصد به ۷ هزار و ۹۹۰ واحد، فنی مهندسی با با (۳۶۳) واحد کاهش معادل (۴.۹۷) درصد به ۹ هزار و ۹۵۵ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «غشهد، وکار، کفپارس، بکام، شپارس، آسیا و کدما» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «غپینو، وخارزم، ورنا، ثاخت، پترول، غسالم و سشرق» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان سومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، یک میلیون و ۲۱۹ نوبت معاملاتی، ۱۱ هزار و ۹۶۱ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۸۶ هزار و ۱۰۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

برچسب ها

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن