اخبار بورس

ریزش ۲۳۲۱۰ واحدی شاخص بورس

ریزش ۲۳۲۱۰ واحدی شاخص بورس

معاملات بورس امروز با ریزش شاخص‌ها همراه شد به طوری که نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با افت بیش از ۲۳۰۰۰ واحدی در پایان داد و ستدهای دومین روز معاملاتی هفته جاری به یک میلیون و ۵۲۲ هزار و ۹۴۴ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با سقوط مواجه شدند و به طور میانگین ۱.۱۶ درصد کاهش را به ثبت رساندند.

ریزش دسته جمعی شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۲۳۲۱۰) واحد ریزش معادل (۱.۵۰) درصد به یک میلیون و ۵۵۲ هزار ۹۴۳ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۶۰۸۶) واحد افت معادل (۱.۵۰) درصد به ۳۹۸ هزار ۶۹۸ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۱۹۶۸) واحد ریزش معادل (۰.۴۹) درصد به ۲۶۱ هزار و ۲۵۷ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۱۲۸۹) واحد کاهش معادل (۰.۴۹) درصد به ۲۶۱ هزار و ۶۵ واحد، شاخص آزاد شناور با (۲۲۶۶۵) واحد افت معادل (۱.۱۱) درصد به ۲ میلیون و ۲۵ هزار و ۵۴۳ واحد، شاخص بازار اول با (۱۵۴۳۸) واحد افت معادل (۱.۳۹) درصد به یک میلیون و ۹۸ هزار ۵۱۷ واحد و شاخص بازار دوم با (۵۳۰۷۱) واحد ریزش معادل (۱.۶۶) درصد به ۳ میلیون و ۱۳۹ هزار و ۴۱۸ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد « فارس با (۵۲۷۸) واحد، فولاد با (۲۷۴۵) واحد، تاپیکو با (۲۲۴۸) واحد، فملی با (۱۸۹) واحد، کگل با (۱۷۵۹) واحد، کچاد با (۱۲۲۴) واحد، و پارس با (۱۱۳۹) واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  شمار نمادهای تابلوی توافقی فرابورس به عدد ۵ رسید

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «خودرو با ۸۰۰۸ واحد رشد معادل ۲.۸۷ درصد به ۲۸۷ هزار و ۱۵۳ واحد، محصولات فلزی با (۵۳۲۷) واحد کاهش معادل (۱.۸۵) درصد به ۲۸۲ هزار و ۸۹ واحد، دستگاه های برقی با (۱۰۵۵۸۲) واحد ریزش معادل (۱.۸۷) درصد به ۵ میلیون و ۵۳۲ هزار و ۹۸۷ واحد، زراعت (۳۴۵۲) واحد کاهش معادل (۱.۹۸) درصد به ۱۷۰ هزار و ۸۳۳ واحد، فلزات اساسی با (۲۸۰۲۱) واحد کاهش معادل (۲.۴۳) درصد به یک میلیون و ۱۲۷ هزار و ۲۲۳ واحد، کانه فلزی با (۱۴۰۲۹) واحد افت معادل (۳.۴۵) درصد به ۳۹۳ هزار و ۶۱ واحد، شیمیایی با (۳۷۰۵) واحد کاهش معادل (۳.۶۸) درصد به ۹۷ هزار و ۳۲ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای « کحافظ با ۵ درصد، وپارس با ۵ درصد، کاما با ۵ درصد، وتوس با ۴.۹۹ درصد، خساپا با ۴.۸۷ درصد، وسکاب با ۴.۸۵ درصد و دتماد با ۴.۸۵ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وتوصا با (۹.۴۷) درصد، خریخت با (۵.۲۶) درصد، شیراز با (۴.۹۸) درصد، بکام با (۴.۹۵) درصد، مداران با (۴.۹) درصد، وبهمن با (۴.۸) درصد و سشمال با (۴.۷۴) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان دومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، یک میلیون و ۵۲۳ هزار نوبت معاملاتی، ۱۴ هزار و ۷۲ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۳۶ هزار و ۹۸۹ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  شعبه مرکزی بیمه‌آسیا افتتاح شد

معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن