اخبار بورس

ریزش ۱۳۴۳۷ واحدی شاخص بورس

ریزش ۱۳۴۳۷ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با افت بیش از ۱۳ هزار واحدی در پایان معاملات به ۲ میلیون و ۶۵ هزار و ۱۰۸ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با افت مواجه شدند.

ریزش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۱۳۴۳۷) واحد ریزش معادل (۰.۶۵) درصد به ۲ میلیون و ۶۵ هزار ۱۰۸ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۳۵۳۰) واحد افت معادل (۰.۶۵) درصد به ۵۴۲ هزار ۴۹۹ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۸۶۲۱) واحد ریزش معادل (۱.۶۲) درصد به ۵۲۴ هزار و ۸۲۳ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۵۶۵۷) واحد کاهش معادل (۱.۶۲) درصد به ۳۴۴ هزار و ۴۱۱ واحد، شاخص آزاد شناور با (۴۱۰۷۰) واحد افت معادل (۱.۴۵) درصد به ۲ میلیون و ۷۸۴ هزار و ۱۴۹ واحد، شاخص بازار اول با (۴۵۷۲) واحد کاهش معادل (۰.۳۱) درصد به یک میلیون و ۴۸۸ هزار ۲۴۵ واحد و شاخص بازار دوم با (۴۸۴۶۲) واحد افت معادل (۱.۱۲) درصد به ۴ میلیون و ۲۶۲ هزار و ۲۰ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد «اخابر با ۱۸۸۵۵ واحد، فولاد با (۸۰۳۵) واحد، خودرو با (۲۴۱۶) واحد، حکشتی با ۲۱۰۱ واحد، فخوز با (۱۹۲۴) واحد، پارسان با (۱۹۲۴) واحد و فارس با (۱۸۳۹) واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  درج نماد یک صندوق سرمایه‌گذاری در بورس تهران

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «رادیویی با ۳۴۷۶ واحد رشد معادل ۲۶ درصد به ۱۶ هزار و ۷۱۰ واحد، ذغالسنگ با ۱۹۶۲ واحد افزایش معادل ۵ درصد به ۴۱ هزار و ۲۵۰ واحد، مواد دارویی با (۶۹۳۷) واحد کاهش معادل (۴.۲۶) درصد به ۱۵۵ هزار و ۹۳۳ واحد، انتشار و چاپ با (۱۴۴۳۹۹) واحد کاهش معادل (۴.۴۴) درصد به ۳ میلیون و ۱۰۸ هزار و ۷۸۸ واحد، سایر معادن با (۲۳۰۰۷) واحد کاهش معادل (۴.۴۸) درصد به ۴۹۰ هزار و ۳۵۵ واحد، زراعت با (۱۳۴۵۶) واحد افت معادل (۴.۵۶) درصد به ۲۸۱ هزار و ۷۱۰ واحد، اطلاعات و ارتباطات با (۶۷) واحد کاهش معادل (۴.۶۳) درصد به یک هزار و ۴۰۰ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «اخابر با ۶۶ درصد، وپست با ۵ درصد، غدشت با ۵ درصد، قهکمت با ۵ درصد، غنوش با ۵ درصد، کطبس با ۵ درصد و خمحور با ۴.۹۹ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «فخوز با (۸.۳۵) درصد، فولاد با (۶.۹۵) درصد، پترول با (۵.۷۹) درصد، وساپا با (۴.۹۹) درصد، سخزر با (۴.۹۹) درصد، برکت با (۴.۹۹) درصد و آسیا با (۴.۹۹) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان چهارمین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، ۲ میلیون و ۹۳ نوبت معاملاتی، ۱۱ هزار و ۶۷۲ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۱۶ هزار و ۹۴۴ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  سهام جایزه وال‌استریت ۳۰ درصد سقوط می‌کند 

معاملات بورس در یک نگاه

ریزش ۱۳۴۳۷ واحدی شاخص بورس

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن