اخبار بورس

ریزش سنگین ۷۲۱۷۲ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

ریزش سنگین ۷۲۱۷۲ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

شاخص بورس روز جاری با افت بیش از ۷۲ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۹۰۳ هزار و ۲۶۷ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با افت مواجه شدند.

ریزش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۷۲۱۶۸) واحد ریزش معادل (۳.۶۵) درصد به یک میلیون و ۹۰۳ هزار ۲۷۱ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۱۸۹۵۸) واحد افت معادل (۳.۶۵) درصد به ۴۹۹ هزار ۹۸۵ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۱۰۸۰۰) واحد ریزش معادل (۲.۱۱) درصد به ۵۰۱ هزار و ۲۰۴ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۷۰۸۷) واحد کاهش معادل (۲.۱۱) درصد به ۳۲۸ هزار و ۹۱۰ واحد، شاخص آزاد شناور با (۹۸۴۵۵) واحد افت معادل (۳.۶۹) درصد به ۲ میلیون و ۵۶۷ هزار و ۳۳۷ واحد، شاخص بازار اول با (۵۸۸۱۱) واحد کاهش معادل (۴.۱۲) درصد به یک میلیون و ۳۶۸ هزار ۱۲۲ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۲۱۳۹۴) واحد افت معادل (۲.۹۹) درصد به ۳ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۱۴۴ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد « فارس با (۶۰۹۳) واحد، فولاد با (۴۸۰۰) واحد، فملی با (۴۰۸۹) واحد، شپنا با (۳۱۶۰) واحد، شتران با (۲۷۲۶) واحد، حکشتی با (۲۳۸۳) واحد، و وغدیر با (۲۱۷۲) واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک شرکت‌های بیمه اعلام شد

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «شیمیایی با (۴۳۶۱) واحد افت معادل (۴.۲۹) درصد به ۹۷ هزار و ۳۳۲ واحد، رادیویی با (۷۹۷) واحد کاهش معادل (۴.۴۷) درصد به ۱۷ هزار و ۵۵ واحد، خودرو با (۲۲۷۷۰) واحد ریزش معادل (۴.۴۹) درصد به ۴۸۴ هزار و ۱۸۶ واحد، اطلاعات و ارتباطات (۶۰) واحد کاهش معادل (۴.۵۰) درصد به یک هزار و ۲۸۱ واحد، فرآورده نفتی با (۴۳۹۸۹۶) واحد کاهش معادل (۴.۹۵) درصد به ۸ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۳۰۵ واحد، حمل و نقل با (۵۳۸۱) واحد افت معادل (۴.۹۵) درصد به ۱۰۳ هزار و ۲۳۳ واحد، فنی مهندسی با (۶۲۹) واحد کاهش معادل (۴.۹۹) درصد به ۱۱ هزار و ۹۷۷ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «غدشت با ۵ درصد، کدما با ۵ درصد، امید با ۴.۹۷ درصد، وتوس با ۴.۹۱ درصد، غاذر با ۴.۸۷ درصد، کمنگنز با ۴.۷۱ درصد و آسیا با ۴.۶ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «همراه با (۵) درصد، رمپنا با (۵) درصد، کگل با (۵) درصد، کاما با (۵) درصد، فارس با (۵) درصد، شبریز با (۵) درصد و حکشتی با (۵) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان چهارمین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، ۹۷۷ هزار و ۸۱۸ نوبت معاملاتی، ۷ هزار و ۶۹۸ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۹۲ هزار و ۷۳۷ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  ادامه عقب‌نشینی شاخص بورس

معاملات بورس در یک نگاه

ریزش سنگین ۷۲۱۷۲ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن