اخبار بورس

رکوردهای جدید بازار بورس و پیش‌بینی آینده

رکوردهای جدید بازار بورس و پیش‌بینی آینده

مدیر آموزش شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس گفت: حدود ۲.۵ میلیون میلیارد تومان نقدینگی در کشور برآورد شده که بخش قابل توجه آن، وارد بازار سرمایه شده است.

به گزارش ایبِنا، بهنام بهزادفر در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با بیان این موضوع، افزود: البته این ورود نقدینگی به بازار سرمایه منطقی و رشد قیمت دلار و افزایش فروش شرکت ها، از مهمترین دلایل اقبال مردم به این بازار شده است.

وی همچنین نبود رقبای خارجی و تاثیر آن بر افزایش میزان تولید و مبلغ فروش را در کنار دلایلی که گفته شد، از عوامل دیگر هدایت نقدینگی به بازار سرمایه دانست. مدیر آموزش و فرهنگ‌سازی شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس در ادامه تاکید کرد: این ورود پول و سرمایه به بازار، جهش تولید را به دنبال دارد و تاکنون بیش از ۵۰ میلیون کد بورسی صادر شده است.

بهزادفر در ادامه به ارزش روز واحدهای سرمایه گذاری اشاره و تصریح کرد: در ابتدا هر واحد سرمایه گذاری ۱۰ هزار تومان بود که امروز به ۲۷ هزار تومان رسیده و چیزی حدود ۱۷۰ هزار درصد رشد داشته است؛ به این معنی که هر واحد سرمایه گذاری صندوق دارا یکم، حدود ۳ برابر شده است.

وی در پاسخ به این فرضیه که «بازار سرمایه پلی به تورم است»؛ گفت: در بازار سرمایه، نقدینگی کنترل می‌شود و اگر افراد با رشد سودآوری مواجه شوند، عملا اتفاق بدی در این عرصه برای اقتصاد کشور نخواهد افتاد. مدیر آموزش و فرهنگ‌سازی بورس در ادامه از مرحله بعدی پذیره نویسی صندوق دارایی یکم خبر داد.

بیشتر بخوانید  مردم قبل از ورود به بورس آموزش‌های لازم را کسب کنند

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن