آموزش بورس

روش تضمینی کاهش ریسک در بورس ایران

هر بیزینسی ریسک خودش را دارد، بورس هم یک بیزینسه یک کاره و ریسک‌های خاص خودش را دارد و شما هر کاری را بخواهید شروع کنید و هر مغازه‌ای برای مثال مغازه لباس فروشی یا خوار و بار فروشی یا سوپری باید با آموزش دیدن ریسک خودتان را کنترل نمایید. یعنی مشتری‌های آن مغازه چه تیپ مشتری‌هایی هستند و منابع تامین موادش چگونه هستند؟ و بزرگان بازار بحث مد مثلا توی لباس اگر باشه و این‌ها چه اثراتی روی فروش لباس یا هر چیزی شبیه آن دارد. در بورس هم این داستان را داریم یعنی شما وقتی که می‌خواهید وارد بورس شوید، قبلش باید، قصد ندارم بگویم حالا حرفه‌ای بورس باشید اما باید کلیات بورس را موج‌های بورس را و مفهوم این که من در بورس چی معامله می‌کنم؟ سهام بنجل چیه؟ سهام ارزشمند چیه؟ سهام تازنده چیه؟ این‌ها را یاد بگیریم به هر حال ما در بورس شرکت‌های مختلفی را می‌بینیم.

شرکت‌هایی را می‌بینیم که در شرف ورشکستگی هستند و هیچ اشکالی هم ندارد که سهمشان را بخریم اما باید بدانیم که چه چیزی را داریم می‌خریم و شرکت‌هایی را هم داریم که شرکت‌های بزرگی هستند تو صنعت فولاد، تو صنعت سنگ آهن و صنعت پتروشیمی، شرکت‌های خیلی به اصطلاح ما بهشان می‌گوییم گاو شیر ده هستند یعنی همین طور در حال پول در آوردن هستند و سودی را میان سهام دارانشان توزیع می‌کنند که ما این‌ها را باید باهاشون آشنا باشیم و بدانیم چه سبدی را داریم و می‌چینیم و بدانیم که با توجه به شرایطی که بورس در آن زمان دارد چه اتفاقاتی برای ما خواهد افتاد. پس اولین و مهمترین روش آموزش بورس، مطالعه کردن و آشنایی با شرایط آن بازار است که برای هر بیزینسی این امر صحیح هست و در مورد بورس هم صدق می‌کند.

بیشتر بخوانید  بورس سود دِه است ولی زود دِه نیست!

The post روش تضمینی کاهش ریسک در بورس ایران appeared first on خانه سرمایه.

منبع

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن