اخبار بورس

روز پُر هیجان سهامداران با رشد ۵۹۶۷۲ واحدی شاخص

روز پُر هیجان سهامداران با رشد ۵۹۶۷۲ واحدی شاخص

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۵۹۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۶۶۷ هزار و ۲۵۸ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس با افزایش مواجه شدند و به طور میانگین با ۳.۰۲ درصد صعود را به ثبت رساندند.

رشد شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۵۹۶۷۲ واحد صعود معادل ۳.۷۱ درصد به یک میلیون و ۶۶۷ هزار و ۲۵۸ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۱۵۶۵۰ واحد افزایش معادل ۳.۷۱ درصد به ۴۳۷ هزار و ۲۷۲ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۵۹۴۷ واحد صعود معادل ۱.۴۱ درصد به ۴۲۸ هزار و ۸۳۷ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۳۸۹۸ واحد صعود معادل ۱.۴۱ درصد به ۲۸۱ هزار و ۹۳ واحد، شاخص آزاد شناور با ۷۴۴۴۷ واحد افزایش معادل ۳.۴۳ درصد به ۲ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۲۰۸ واحد، شاخص بازار اول با ۴۲۹۵۷ واحد افزایش معادل ۳.۶۱ درصد به یک میلیون و ۲۳۲ هزار ۱۴۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۲۳۳۱۹ واحد صعود معادل ۳.۸۶ درصد به ۳ میلیون و ۳۱۶ هزار و ۹۷۴ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «تاپیکو با ۶۶۱۳ واحد، فارس با ۵۳۳۴ واحد، فولاد با ۵۰۸۸ واحد، فملی با ۴۳۵۳ واحد، پترول با ۲۶۵۰ واحد، کگل با ۱۸۸۹ واحد و وبلمت با ۱۵۱۷ واحد» بیشترین تاثیر را در روند شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

وضعیت نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «شیمیایی با۶۳۰۴ واحد صعود معادل ۶.۹۰ درصد به ۹۷ هزار و ۶۶۲ واحد فنی مهندسی با ۴۰۳ واحد افزایش معادل ۴.۸۰ درصد به ۸ هزار و ۸۱۶ واحد، فلزات اساسی با۵۷۴۲۲ واحد رشد معادل ۴.۷۶ درصد به یک میلیون و ۲۶۴ هزار و ۱۶۷ واحد، تامین آب، برق و گاز با ۹۶ واحد افزایش معادل ۴.۷۳ درصد به ۲ هزار ۱۳۷ واحد، رادیویی با ۵۱۹ واحد افزایش معادل ۴.۷۲ درصد به ۱۱ هزار ۵۱۸ واحد، کانه فلزی با ۱۸۰۰۹ واحد رشد معادل ۴.۶۴ درصد به ۴۰۵ هزار و ۸۰۲ واحد، سایر معادن با (۱۵۹۴۱) واحد افت معادل (۴.۶۸) درصد به ۳۲۴ هزار و ۶۲۴ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «پترول با ۳۱ درصد، تاپیکو با ۱۷ درصد، آپ با ۵ درصد، غدام با ۵ درصد، شیراز با ۵ درصد، شفن با ۵ درصد و بفجر با ۵ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «قنیشا با (۵) درصد، بکام با (۵) درصد، خکار با (۵) درصد، ثشاهد با (۵) درصد، ثنوسا با (۵) درصد، خمحور با (۵) درصد و بکاب با (۵) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۳۲۳ هزار نوبت معاملاتی، ۹ هزار و ۴۲۶ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۱۰ هزار و ۲۰۵ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

روز پُر هیجان سهامداران با رشد ۵۹۶۷۲ واحدی شاخص

روز پُر هیجان سهامداران با رشد ۵۹۶۷۲ واحدی شاخص

روز پُر هیجان سهامداران با رشد ۵۹۶۷۲ واحدی شاخص

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن