اخبار بورس

روز نوسانی بازار سهام

روز نوسانی بازار سهام

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای سومین روز معاملاتی هفته جاری با رشد ۱۱۵۶ واحدی به یک میلیون و ۴۴ هزار و ۴۰۹ واحد رسید اما در عین حال اکثر شرکت ها با نوسان و افت قیمت مواجه شدند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با نوسان مواجه شدند.

نوسان شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۱۵۶ واحد رشد معادل ۰.۱۱ درصد به یک میلیون و ۴۴ هزار و ۴۰۹ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۳۰۷ واحد افزایش معادل ۰.۱۱ درصد به ۲۷۷ هزار و ۷۶۷ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۶۶۴) واحد افت معادل (۰.۲۰) درصد به ۳۲۴ هزار و ۲۰۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۴۴۰) واحد کاهش معادل (۰.۲۰) درصد به ۲۱۵ هزار و ۹۸ واحد، شاخص آزاد شناور با ۷۶۰۸ واحد افزایش معادل ۰.۵۷ درصد به یک میلیون و ۳۳۱ هزار و ۹۹۴ واحد، شاخص بازار اول با ۹۸۰۵ واحد افزایش معادل ۱.۲۸ درصد به ۷۷۵ هزار ۲۷۶ واحد و شاخص بازار دوم با (۳۴۸۲۳) واحد افت معادل (۱.۶۶) درصد به ۲ میلیون و ۶۵ هزار و ۳۵۴ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۴ نماد « فملی با ۲۱۶۹ واحد، شستا با ۱۶۱۷ واحد، کگل با ۱۴۴۴ واحد و وبلمت با ۱۱۵۰ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

ریزش شاخص صنایع

بیشتر بخوانید  کنترل ریسک بازار سهام با صندوق‌های سرمایه‌گذاری

این گزارش می‌افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «سایر معادن با۱۵۷۵۶ واحد صعود معادل ۳.۹۲ درصد به ۴۱۷ هزار و ۹۲۷ واحد، محصولات چرمی با (۱۱۰۶) واحد افت معادل (۴.۲۰) درصد به ۲۵ هزار ۲۵۶ واحد، حمل و نقل با (۱۴۸۵) واحد کاهش معادل (۴.۲۳) درصد به ۳۳ هزار و ۶۷۱ واحد، ذغالسنگ با (۱۱۳۳) واحد افت معادل (۴.۲۴) درصد به ۲۵ هزار و ۵۹۷ واحد، فنی و مهندسی با (۳۶۷) واحد کاهش معادل (۴.۴۷) درصد به ۷ هزار و ۸۵۸ واحد، انتشار و چاپ با (۱۰۶۶۶۶) واحد افت معادل (۴.۶۱) درصد به ۲ میلیون و ۲۰۶ هزار و ۷۴۲ واحد، اطلاعات و ارتباطات با (۴۴) واحد کاهش معادل (۵) درصد به ۸۴۹ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «وسکاب، کترام، امید، خاذین، شفارس، شکربن و وآذر» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وخارزم، کفپارس، ثفارس، رانفور، پکرمان، کحافظ و های وب» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۲۶۰ نوبت معاملاتی، ۷ میلیارد و ۲۴۲ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۰۶ هزار و ۲۱۷ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

روز نوسانی بازار سهام

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن