اخبار بورس

روز متعادل تالار شیشه‌ای

روز متعادل تالار شیشه‌ای

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش ۸۴۶۴ واحدی به یک میلیون و ۶۲۱ هزار و ۳۶۷ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با اندکی نوسان مواجه شدند.

نوسان شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۸۴۶۴ واحد صعود معادل ۰.۵۲ درصد به یک میلیون و ۶۲۱ هزار و ۳۶۷ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۲۲۳۹ واحد افزایش معادل ۰.۵۲ درصد به ۴۲۸ هزار و ۸۸۱ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۱۸۱۶) واحد افت معادل (۰.۳۹) درصد به ۴۶۴ هزار و ۵۲۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۱۱۹۷) واحد کاهش معادل (۰.۳۹) درصد به ۳۰۶ هزار و ۱۳۰ واحد، شاخص آزاد شناور با ۴۴۶۰ واحد افزایش معادل ۰.۲۱ درصد به ۲ میلیون و ۱۳۲ هزار و ۴۵۳ واحد، شاخص بازار اول با ۹۷۳۳ واحد معادل ۰.۸۰ درصد به یک میلیون و ۲۲۸ هزار ۷۲۱ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۵۶۰ واحد صعود معادل ۰.۰۸ درصد به ۳ میلیون و ۱۰۲ هزار و ۷۴ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «شپنا با ۱۸۸۹ واحد، وبملت با (۱۵۷۲) واحد، پارسان با ۱۵۲۱ واحد، رمپنا با ۱۴۹۶ واحد، فولاد با ۱۴۴۸ واحد، شتران با ۱۴۴۲ واحد و تاپیکو با ۱۴۳۳ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

عملکرد نماگر صنایع

بیشتر بخوانید  بزرگ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و خصوصی تاسیس می‌شود

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «وسایل ارتباطی با۵۷۵۸ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۱۲۰ هزار و ۹۴۲ واحد، فنی مهندسی با ۵۶۵ واحد افزایش معادل ۴.۸۸ درصد به ۱۲۱ هزار و ۱۵۸ واحد، فرآورده نفتی با۲۳۲۷۵۶ واحد رشد معادل ۴.۰۴ درصد به ۵ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۹۱۲ واحد، محصولات چوبی با ۵۶۹۷۱ واحد افزایش معادل ۳.۴۸ درصد به یک میلیون و ۶۹۳ هزار و ۲۲۷ واحد، لاستیک با(۱۵۱۱۲) واحد ریزش معادل (۳.۳۷) درصد به ۱۱ هزار و ۵۸۵ واحد، زراعت با(۱۲۰۲۱) واحد افت معادل (۳.۸۰) درصد به ۲ هزار و ۵۲۹ واحد، سایر معادن با(۳۲۶۳۵) واحد کاهش معادل (۴.۰۸) درصد به ۷۶۶ هزار و ۶۷۶ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «لپارس، شفا، شخارک، انرژی ۳، شسینا، پارسان و لخزر» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «پدرخش، ختور، غشاذر، تکمبا، ساراب، خفنر و درازک» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۲ میلیون و ۳۲۱ هزار نوبت معاملاتی، ۱۴ هزار و ۵۷ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۰۶ هزار و ۷۸۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن