اخبار بورس

روز متعادل بازار سهام

روز متعادل بازار سهام

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشدی بیش از ۷۰۰۰ واحد به یک میلیون و ۹۴۱ هزار و ۶۴۴ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

افزایش اندک شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۷۷۰۸ واحد صعود معادل ۰.۴۰ درصد به یک میلیون و ۹۴۱ هزار و ۶۴۴ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۲۱۶۱ واحد افزایش معادل ۰.۴۰ درصد به ۵۱۰ هزار و ۶۸۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۳۸۸۸ واحد افزایش معادل ۰.۷۷ درصد به ۵۰۷ هزار و ۱۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۲۵۵۳ واحد افزایش معادل ۰.۷۷ درصد به ۳۳۲ هزار و ۹۱۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۷۱۱۹ واحد افزایش معادل ۰.۲۸ درصد به ۲ میلیون و ۵۱۳ هزار و ۸۸۳ واحد، شاخص بازار اول با ۹۸۰ واحد معادل ۰.۰۷ درصد به یک میلیون و ۴۴۲ هزار ۳۷۰ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۷۱۱۹ واحد صعود معادل ۰.۹۸ درصد به ۳ میلیون و ۸۳۴ هزار و ۱۱۲ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فولاد با (۲۶۸۲) واحد، فارس با (۲۴۵۵) واحد، خودرو با (۲۲۵۸) واحد، فملی با (۲۰۶۰) واحد، تاپیکو با ۱۹۸۳ واحد، حکشتی با ۱۹۴۸ واحد و وغدیر با ۱۷۱۳ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  ارزش پرتفوی سهام عدالت به ۴۲۹ هزار میلیارد تومان رسید

وضعیت نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چرمی با۵۰۱۶ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۱۰۵ هزار و ۳۵۶ واحد، انتشار و چاپ با ۱۳۹۶۶۲ واحد افزایش معادل ۴.۹۹ درصد به ۲ میلیون و ۹۳۶ هزار و ۴۹۹ واحد، ذغالسنگ با۱۶۹۲ واحد رشد معادل ۴.۹۰ درصد به ۳۶ هزار و ۲۵۰ واحد، محصولات چوبی با ۶۵۸۰۱ واحد افزایش معادل ۴.۷۶ درصد به یک میلیون و ۴۴۶ هزار و ۹۹۳ واحد، حمل و نقل با۴۱۸۸ واحد رشد معادل ۴.۶۷ درصد به ۹۳ هزار و ۹۰۶ واحد، اطلاعات و ارتباطات با(۷۱) واحد کاهش معادل (۴.۲۷) درصد به یک هزار و ۶۰۳ واحد، سایر معادن با(۳۱۸۶۳) واحد ریزش معادل (۵۴.۹۵) درصد به ۶۰۵ هزار و ۶۹۲ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «کاما با ۸.۸۹ درصد، ثشرق با ۶.۳۳ درصد، فاراک با ۵ درصد، پکرمان با ۵ درصد، وملی با ۵ درصد، فساران با ۵ درصد و حکشتی با ۵ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وپترو با (۱۳.۳۵) درصد، کماسه با (۵) درصد، دپارس با (۴.۹۹) درصد، ختراک با (۴.۹۹) درصد، شلعاب با (۴.۹۸) درصد، ولیز با (۴.۸۳) درصد و زمگسا با (۴.۸) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۲ میلیون و ۶۷۵ هزار نوبت معاملاتی، ۱۳ هزار و ۵۶۵ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۲۷ هزار و ۵۵۵ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  ریزش شاخص کل بورس در شروع هفته

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن