اخبار بورس

روزی که شاخص بورس هفت رقمی شد

روزی که شاخص بورس هفت رقمی شد

براساس معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۵۹۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۰۱ هزار و ۱۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۱۱ هزار و ۲۴۶ واحد افزایش به ۳۱۹ هزار و ۳۸۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با هفت هزار و ۴۶۲ واحد رشد به ۲۱۱ هزار و ۹۱۲ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز ۵۲ هزار و ۶۲۵ واحد، شاخص بازار اول ۳۱ هزار و ۵۵۹ واحد و شاخص بازار دوم ۸۲ هزار و ۹۵۶ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۷۹۹ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۶۳ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با یک هزار و ۹۸۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۹۷۴ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۸۲۱ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با یک هزار و ۵۹۳ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۳۱۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد سرمایه گذاری خوارزمی (وخارزم) با ۸۶ واحد، شیشه همراه (کهمدا) با ۴۹ واحد، بیمه ملت (ملت) با ۳۱ واحد، صنایع آذرآب (فاذر) با ۲۸ واحد، عمران و توسعه فارس (ثفارس) با ۲۵ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بود.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، بانک تجارت، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری خوارزمی و گلوکوزان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

READ  «دهقان دهنوی» رییس سازمان بورس و اوراق بهادار شد

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۵۸۲ میلیون و ۹۰۱ هزار برگه سهم به ارزش ۱۱ هزار و ۷۳۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۳۶۴ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۱ هزار و ۵۱۳ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۳۹۵ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۴۴ هزار و ۹۳۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند) و فرابورس ایران (فرابورس)‌ تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد گروه تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا)، اعتباری ملل (وملل)، پخش البرز (پخش)، تجارت الکترونیک پارسیان کیش (تاپکیش)‌ و آسیاسیر ارس (حآسا) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا