اخبار بورس

رنگ بورس بالاخره پرید

رنگ بورس بالاخره پرید

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با ریزش ۲۵۹۰ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۹۷۷ هزار و ۹۷۹ واحد به پایان رسید تا سهامداران برخلاف چند هفته اخیر بعد از مدت‌ها شاهد کاهش قیمت‌ها هم باشند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می‌دهد که بعد از بیش از یک ماه اکثر شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

افت شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۲۵۹۰) واحد ریزش معادل (۰.۲۶) درصد به ۹۷۷ هزار ۹۷۹ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۶۸۹) واحد افت معادل (۰.۲۶) درصد به ۲۶۰ هزار ۱۵۰ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۲۲۳۹) واحد کاهش معادل (۰.۷۲) درصد به ۳۰۸ هزار و ۱۳۷ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۱۴۸۶) واحد رشد معادل (۰.۷۲) درصد به ۲۰۴ هزار و ۵۰۴ واحد، شاخص آزاد شناور با (۱۰۱۴) واحد ریزش، معادل (۰.۰۸) درصد به یک میلیون و ۲۳۵ هزار واحد، شاخص بازار اول با ۳۰۶۶ واحد رشد معادل ۰.۴۳ درصد به ۷۰۹ هزار ۶۹ واحد و شاخص بازار دوم با (۲۵۸۲۴) واحد ریزش معادل (۱.۲۷) درصد به ۲ میلیون و ۴ هزار واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۳ نماد « فارسبا (۳۲۲۹) واحد، رمپنا با (۹۴۵) واحدو وغدیر با (۷۴۹) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  رشد ۱۰ هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز هفته

وضعیت شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه‌ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «فرآورده های نفتی با ۱۱۷۳۳۲ واحد رشد معادل ۴.۳۸ درصد به ۲ میلیون و ۷۹۵ هزار واحد، حمل و نقل با (۱۳۵۴) واحد کاهش، معادل (۳.۹۲) درصد به ۳۳ هزار و ۲۰۲ واحد، ذغالسنگ با (۱۲۴۱) واحد کاهش، معادل (۴.۴۶) درصد به ۲۶ هزار و ۵۶۷ واحد، وسایل ارتباطی با (۲۲۹۲) واحد کاهش، معادل (۴.۴۷) درصد به ۴۹ هزار و ۲ واحد، فنی مهندسی با (۳۶۰) واحد کاهش، معادل (۴.۵۸) درصد به ۷هزار و ۵۱۵ واحد، انتشار و چاپ با (۱۱۱۰۸۴) واحد ریزش معادل (۴.۶۹) درصد به ۲ میلیون و ۲۵۵ هزار واحد، اطلاعات و ارتباطات با با (۴۷) واحد کاهش معادل (۵) درصد به ۸۹۸ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «خپارس، شتران، خزامیا، پارسیان، خمهر، سبجنو و سصوفی» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وصندوق، وبشهر، فاذر، کاذر، های وب، چکاوه و کروی» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان اخرین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، یک میلیون و ۵۸۱ نوبت معاملاتی، ۱۳ میلیارد و ۱۶ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۳۳ هزار و ۸۰ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن