اخبار بورس

رشد ۹۰۶ هزار واحدی شاخص بورس در ۶۲ روز معاملاتی

رشد ۹۰۶ هزار واحدی شاخص بورس در ۶۲ روز معاملاتی

شاخص بورس از ابتدای امسال در مدت ۶۲ روز معاملاتی، با ثبت بیش از ۹۰۶ هزار واحد رشد، بازدهی ۱۷۶ درصدی را در این مدت نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است.

به گزارش ایبِنا، در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در سالجاری در مدت ۶۲روز معاملاتی، تعداد ۵۳۵میلیارد و ۹۹۳میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۵۷۶۲هزار و ۶۴۱میلیارد ریال در ۷۸میلیون و ۲۴۰هزار و ۱۸دفعه مورد در بورس اوراق بهادار معامله قرار گرفته است.

همچنین بررسی معاملات بازار سهام به تفکیک بازار نشان می‌دهد در این مدت ۳۱۹میلیارد و ۹۱۴میلیون سهم به ارزش ۲۹۱۶هزار و ۵۶۷میلیارد ریال در ۳۵میلیون و ۵۷هزار و ۱۲نوبت در بازار اول، ۲۰۱میلیارد و ۷۴۳۹۱۴میلیون سهم به ارزش ۲۶۴۰هزار و ۵۸۶میلیارد ریال در ۴۲میلیون و ۱۶۳هزار و ۱۶نوبت در بازار دوم، ۱۹میلیون و ۸۰۰هزار برگه به ارزش ۱۹هزار و ۵۴۹میلیارد ریال در ۵هزار و ۳۴۸نوبت در بازار بدهی، ۱۴۸۰هزار قرارداد به ارزش ۲۴۰۵میلیارد ریال در ۵۳هزار و ۹۸۲ نوبت در بازار مشتقه و ۱۴میلیارد و ۳۱۵میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش ۱۸۳هزار و ۵۳۳میلیارد ریال در ۹۶۰هزار و ۶۶۰ نوبت مورد معامله قرار گرفته است.

شاخص کل نیز که معاملات امسال بورس را از ارتفاع ۵۱۲ هزار و ۹۰۰واحد آغاز کرده است، تاکنون با ۹۰۶ هزار و ۵۵۳واحد رشد، معادل ۱۷۶.۷۵ درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

شاخص بازار اول نیز در این مدت با رشد ۷۰۴ هزار و ۴۲۴ واحدی و شاخص بازار دوم با رشد یک میلیون و ۶۶۳ هزار و ۳۲واحدی به ترتیب ۱۹۴.۲ و ۱۵۲.۸۴ درصد افزایش داشته‌اند.

بیشتر بخوانید  اعتمادسازی، لازمه ورود دوباره سرمایه‌گذاران به بورس

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن