اخبار بورس

رشد ۸۴۹۶ واحدی شاخص کل بورس

رشد ۸۴۹۶ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۸۴۹۶ واحدی معادل ۰.۵۹ درصد به یک میلیون و ۴۴۴ هزار و ۸۸۹ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۷۴ واحدی به ۲۰ هزار و ۱۱۹ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات چهارمین روز هفته (سه شنبه دوم دیماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۲۲۲۰ واحدی معادل ۰.۵۹ درصد به رقم ۳۷۷ هزار و ۵۷۱ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۷۹۶۵ واحدی معادل ۱.۷۶ درصد، عدد ۴۶۰ هزار و ۳۸۸ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۵۲۱۴ واحدی به رقم ۳۰۱ هزار و ۳۶۰ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۲۳۷۳ واحد افزایش را رقم زد و به سطح ۲ میلیون و ۱۲ هزار واحد رسید.

همچنین شاخص بازار اول با ۱۰۸۸۷ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۶۲ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۷۰۲ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۹۰۱ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی کگل، خودرو، اخابر، وپارس و همراه ، با بیشترین افزایش، تاثیر زیادی در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فارس، فملی، شستا، فولاد، فخاس و وغدیر، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۱ میلیارد و ۲۷۷ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۶۲۴ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۲۲ هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

بیشتر بخوانید  بازگشت رشد به معاملات بورس

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد چفیبر(فیبر ایران) با ۸.۲۱ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای خزر، فپنتا، غسالم، دکیمی، والبر و خکار بود. همچنین نماد معاملاتی قصفها(قنداصفهان) با ۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای غبهنوش، زمگسا، وایران، پتایر، فخاس و ولیز بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، شپنا، خودرو، خساپا، وتجارت، سیتا و فملی، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی بوعلی، قرن، برکت، کاما، خبهمن، وپارس و کمند با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای غبهنوش، زمگسا، صفها، پدرخش، انرژی۱، وسخراج و شسینا بیشترین حجم عرضه را داشتند.

همچنین امروز بیشترین بازدهی متعلق به گروه کاغذ و چوب و کمترین بازدهی نیز متعلق به گروه تجارت عمده فروشی بجز وسایل نقلیه موتوری، بود.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخصهای صنعت همگی سبزپوش بودند. به گونه ای شاخص صنایعی همچون محصولات چوبی، رادیویی، مواد دارویی، خودرو، سایر معادن، ذغال سنگ و ماشین آلات با افزایش همراه بودند.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن