اخبار بورس

رشد ۵۹ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات امروز

رشد ۵۹ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات امروز

براساس معاملات امروز بیش از هشت میلیارد و ۵۱۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۹۱ هزار و ۶۵۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۱۱ هزار و ۲۷۶ واحد افزایش به ۵۱۲ هزار و ۴۷۳ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با هفت هزار و ۴۱۳ واحد رشد به ۳۳۶ هزار و ۹۳۳ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۴۹ هزار و ۱۵۴ واحد و شاخص بازار دوم ۹۸ هزار و ۴۶۰ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۹ هزار و ۵۳۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۶ هزار و ۵۸ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با پنج هزار و ۶۸۶ واحد، پارس خودرو (خپارس) با دو هزار و ۸۳۹ واحد، ایران خودرو (خودرو) با دو هزار و ۴۰۶ واحد، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (وبانک) با یک هزار و ۶۸۹ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۶۸۱ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد بورس اوراق بهادار تهران (بورس) با ۳۱۱ واحد، فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش (افق) با ۲۹۹ واحد، آهنگری تراکتورسازی ایران (خاهن) با ۱۳۹ واحد، گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۱۳۰ واحد، بورس کالای ایران (کالا) با ۱۲۰ واحد، بانک سینا (وسینا) با ۱۱۴ واحد و تامین سرمایه نوین (تنوین) با ۱۰۰ واحد تاثیر منفی بر شاخص داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد گلوکوزان، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری غدیر، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و گروه دارویی برکت در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

بیشتر بخوانید  سدشکنی شاخص بورس در سومین هفته خرداد

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۱۱۶ میلیون برگه سهم به ارزش ۲۹ هزار و ۴۱۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۴۰۱ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۹ هزار و ۷۲۳ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۳۰ میلیون برگه سهم به ارزش ۶۹ هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) و سرمایه گذاری صبا تامین (صبا) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد فرابورس ایران (فرابورس)، بانک دی (دی)، پخش البرز (البرز)، توکاریل (توریل)، داروسازی تولید دارو (دتولید)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)،‌ جنرال مکانیک (رنیک)، کشت و صنعت دست خرم دره (زدشت) و کلر پارس (کلر) تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن