اخبار بورس

رشد ۴۲ هزار واحدی نماگر بورس در روز میلیونی شدن

رشد ۴۲ هزار واحدی نماگر بورس در روز میلیونی شدن

شاخص بورس در روزی که کانال یک میلیون واحدی را فتح کرد در پایان داد و ستدهای اولین روز معاملاتی هفته جاری با رشدی بیش از ۴۲ هزار واحدی به یک میلیون و ۲۰ هزار واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با میانگین رشد ۴ درصدی مواجه شدند.

صعود شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۴۲۳۷۲ واحد رشد معادل ۴.۳۳ درصد به یک میلیون و ۲۰ هزار واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۱۱۲۶۹ واحد افزایش معادل ۴.۳۳ درصد به ۲۷۱ هزار و ۳۵۷ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۱۲۵۱ واحد افزایش معادل ۳.۶۵ درصد به ۳۱۹ هزار و ۹۱۵ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۷۴۶۵ واحد افزایش معادل ۳.۶۵ درصد به ۲۱۱ هزار و ۹۱۵ واحد، شاخص آزاد شناور با ۵۲۶۶۸ واحد افزایش معادل ۴.۲۶ درصد به یک هزار و ۲۸۸ واحد، شاخص بازار اول با ۳۱۶۵۴ واحد افزایش معادل ۴.۴۶ درصد به ۷۴۰ هزار ۶۵۶ واحد و شاخص بازار دوم با ۸۲۹۵۶ واحد رشد معادل ۴.۱۴ درصد، به ۲ هزار و ۸۷ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « فولاد با ۲۷۹۹ واحد، فارس با ۲۰۶۳ واحد، پارس با ۱۹۸۸ واحد، فملی با ۱۹۷۴ واحد، تاپیکو با ۱۸۲۱ واحد، ومعادن با ۱۵۹۳ واحد و کگل با ۱۳۱۵ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

READ  فراهم آوری شرایط لازم برای ارائه خدمات بدون ارایه بیمه‌نامه

رشد نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «تامین آب، برق و گاز با۱۲۱ واحد صعود معادل ۷.۳۹ درصد به ۱ هزار و ۷۶۵ واحد، کانه فلزی با ۱۴۴۱۱ واحد افزایش معادل ۵.۶۶ درصد به ۲۶۸ هزار ۸۱۱ واحد، فنی مهندسی ۳۶۹ واحد رشد معادل ۴.۹۱ درصد به ۷ هزار و ۸۸۵ واحد، بانک ها ۲۷۴ واحد افزایش معادل ۴.۸۸ درصد به ۵ هزار و ۹۰۰ واحد، لاستیک با ۱۵۵۸۶ واحد رشد، معادل ۴.۸۷ درصد به ۳۳۵ هزار و ۵۷۹ واحد، سایر معادن با ۱۷۸۱۳ واحد رشد معادل ۴.۸۷ درصد به ۳۸۳ هزار و ۷۰۷ واحد، شیمایی با ۲۸۱۱ واحد افزایش معادل ۴.۸۶ درصد به ۶۰ هزار و ۷۰۱ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «بفجر، ونیرو، ثشرق، پارس، ومعادن، خزر و رکیش» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «کهمدا، فاذر، ملت، ثفارس، سبجنو، وخارزم و ولیز» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۹۱ نوبت معاملاتی، ۶ میلیارد و ۵۹۶ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۰۱ هزار و ۱۸ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا