اخبار بورس

رشد ۲۷۴۸۳ واحدی شاخص بورس

رشد ۲۷۴۸۳ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری هر چند با نوسان همراه بود، اما در نهایت با رشد بیش از ۲۷۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۵۸۳ هزار و ۷۶۴ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس حتی با رشد نماگر اصلی نیز با نوسان مواجه شدند.

نوسان شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۷۴۸۳ واحد صعود معادل ۱.۷۷ درصد به یک میلیون و ۵۸۳ هزار و ۷۶۴ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۷۲۰۸ واحد افزایش معادل ۱.۷۷ درصد به ۴۱۵ هزار و ۳۸۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۴۲۴) واحد افت معادل (۰.۱۰) درصد به ۴۲۶ هزار و ۵۳۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۲۷۸) واحد کاهش معادل (۰.۱۰) درصد به ۲۷۹ هزار و ۶۱۹ واحد، شاخص آزاد شناور با ۲۸۸۵۹ واحد افزایش معادل ۱.۳۶ درصد به ۲ میلیون و ۱۴۷ هزار و ۹۱۵ واحد، شاخص بازار اول با ۲۴۲۴۳ واحد افزایش معادل ۲.۱۲ درصد به یک میلیون و ۱۶۵ هزار ۸۳۵ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۸۷۸۵ واحد صعود معادل ۱.۲۴ درصد به ۳ میلیون و ۱۶۹ هزار و ۴۴۵ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فارس با ۴۹۰۶ واحد، وبملت با (۴۷۹۳) واحد، فولاد با ۴۶۱۳ واحد، فملی با ۴۲۳۱ واحد، کگل با ۱۹۸۲ واحد، وامید با ۱۵۵۰ واحد و وغدیر با ۱۴۱۴ واحد» بیشترین تاثیر را در روند شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  دستورالعمل اوراق «خرید دین کالایی» تصویب شد

وضعیت نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «فلزات اساسی با۴۹۴۵۴ واحد صعود معادل ۴.۴۳ درصد به یک میلیون و ۱۶۴ هزار و ۶۴۲ واحد تامین آب، برق و گاز با ۷۸ واحد افزایش معادل ۴.۱۸ درصد به یک هزار و ۹۶۶ واحد، کانه فلزی با۱۴۳۴۹ واحد رشد معادل ۴.۰۷ درصد به ۳۶۷ هزار و ۱۸۴ واحد، شیمیایی با ۳۳۴۴ واحد افزایش معادل ۳.۹۷ درصد به ۶ میلیون و ۷۸۶ هزار ۲۳۳ واحد، محصولات کاغذ با ۵۷۸۶ واحد افزایش معادل ۳.۳۶ درصد به ۱۷۷ هزار ۹۵۱ واحد، وسایل ارتباطی با (۶۶۶۸) واحد کاهش معادل (۲.۹۳) درصد به ۲۲۱ هزار و ۲۰۵ واحد، سایر معادن با (۱۲۸۵۴) واحد افت معادل (۳.۵۵) درصد به ۳۴۸ هزار و ۷۵۵ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «وسخراش با ۳۵ درصد، وسقم با ۳۵ درصد، فجر با ۵ درصد، بفجر با ۵ درصد، وتجارت با ۵ درصد، پارسان با ۵ درصد و نوری با ۵ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «حفاری با (۱۹.۱۷) درصد، وبلمت با (۱۳.۱۳) درصد، سصفها با (۵) درصد، ورنا با (۴.۹۹) درصد، ثمسکن با (۴.۸۸) درصد، ولیز با (۴.۸۷) درصد و غگرجی با (۴.۸۶) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۱۲۴ هزار نوبت معاملاتی، ۶ هزار و ۷۸۸ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۸۸ هزار و ۳۷۵ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  رشد شاخص در روز پرنوسان بورس

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

رشد ۲۷۴۸۳ واحدی شاخص بورس

رشد ۲۷۴۸۳ واحدی شاخص بورس

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن