اخبار بورس

رشد ۲۶ هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز کاری هفته

رشد ۲۶ هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز کاری هفته

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۶۰۲۹ واحدی معادل ۲.۰۶ درصد به رقم یک میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۰۶ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۰۳ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۱۶۴واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای در چهارمین و آخرین روز کاری هفته (چهارشنبه چهاردهم آبان ماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۶۸۰۷ واحدی معادل ۲.۰۶ درصد به رقم ۳۳۷ هزار و ۵۰۱ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۲۱۸۱ واحدی معادل ۰.۵۹ درصد، عدد ۳۷۴ هزار و ۸۹۰ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۴۲۸ واحدی به رقم ۲۴۵ هزار و ۵۴۴ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۶۵۱۸ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۴۵ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۱۴۷۱ واحد افزایش به رقم ۸۹۹ هزار و ۸۳۳ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۴۳۱۳۲ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۷۸۱ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، فملی، کگل، وامید، کچاد، پارس و وغدیر با بیشترین افزایش، تاثیری مثبتی در رشد شاخص کل بورس داشتند. همچنین در مقابل، نمادهای معاملاتی خودرو، حکشتی، خساپا، وبصادر و شیران، بیشترین کاهش را داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در آخرین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۵ هزار و ۸۶۷ میلیارد برگه بهادار و سهام را در قالب ۷۳۸ هزار و ۹۲۶ نوبت معامله و به ارزش ۵۴ هزار و ۳۲۸ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

بیشتر بخوانید  اعلام جزییات پذیره‌نویسی اوراق مرابحه عام دولت

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد کساوه (صنایع‌ کاشی‌ و سرامیک‌ سینا) با ۹.۸۷ درصد رشد بود و پس از آن نیز نمادهای شپدیس، نوری، کطبس، خراسان، فملی و فخوز بود. همچنین نماد معاملاتی حکشتی (کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران) با ۵ درص، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن، نمادهای وبوعلی، قثابت، خپارس، بکام، ولصنم و خگستر، با بیشترین کاهش قیمت مواجه شدند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی خودرو، شپنا، ثبهساز، سیتا، آبادا، شبندر، امین و غزر به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شدند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی فولاد، فملی، شپنا، فخوز، وغدیر، ولپارس و خودرو، با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای معاملاتی وملی، کسعدی، ثشاهد، حکشتی، خودرو، کفپارس و خکمک، بیشترین حجم عرضه را داشتند.

بیشترین بازدهی در معاملات امروز متعلق به گروه: شرکت های چندرشته ای صنعتی/ تولید محصولات کامپیوتری، الکترونیکی و نوری و کمترین بازدهی نیز متعلق به گروه: حمل و نقل آبی/ ساخت دستگاه های ارتباطی/ پیمانکاری صنعتی/ ماشین آلات و دستگاه های برقی بود.

نوسان نماگر صنایع

در آخرین روز فعالیت بازار سرمایه در هفته جاری، شاخص بیشتر صنایع به جز حمل و نقل، با افزایش همراه شدند. به گونه ای که شاخص صنایعی همچون ذغال سنگ، کاشی و سرامیک، کاشی و سرامیک، فلزات اساسی، اطلاعات و ارتباطات و کانه فلزی بیشترین رشد را داشتند.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن