اخبار بورس

رشد شاخص بورس در اولین روز تفکیک زمان معاملات تالار شیشه‌ای

رشد شاخص بورس در اولین روز تفکیک زمان معاملات تالار شیشه‌ای

شاخص بورس در پایان اولین روزی که ساعات معاملاتی به دو قسمت تبدیل شد، بعد از چندین روز ریزش شدید با رشد ۲۱۲۹ واحدی به یک میلیون و ۸۱۵ هزار و ۶۹۵ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس با نوسان دسته جمعی مواجه شدند.

نوسان شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۱۲۹ واحد صعود معادل ۰.۱۲ درصد به ۱ میلیون و ۸۱۵ هزار و ۹۶۹ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۵۵۹ واحد افزایش معادل ۰.۱۲ درصد به ۴۷۶ هزار و ۸۳۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۲۸۲۴) واحد افت معادل (۰.۵۸) درصد به ۴۸۷ هزار و ۷۴۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۱۸۵۳) واحد افت معادل (۰.۵۸) درصد به ۳۲۰ هزار و ۲۳ واحد، شاخص آزاد شناور با ۶۳ واحد افزایش معادل ۱.۷۸ درصد به ۲ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۴۱۱ واحد، شاخص بازار اول با ۸۰۴ واحد افزایش معادل ۱.۷۲ درصد به یک میلیون و ۳۱۲ هزار ۵۴۴ واحد و شاخص بازار دوم با ۷۳۶۱ واحد صعود معادل ۰.۲۰ درصد به ۳ میلیون و ۷۳۰ هزار و ۸۷۷ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «شستا با ۵۱۷۲ واحد، فولاد با ۴۸۰۱ واحد، فملی با ۳۶۰۲ واحد، اخابر با (۲۱۱۵) واحد، حکشتی با (۲۰۷۹) واحد، همراه با (۱۶۹۷) واحد و خودرو با (۱۶۱۱) واحد» بیشترین تاثیر را بر روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  نوسان بورس با واقعیت‌های اقتصاد همخوانی ندارد

وضعیت نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «فلزات اساسی با۴۲۲۱۴ واحد صعود معادل ۳.۷۶ درصد به یک میلیون و ۱۶۳ هزار و ۸۲۳ واحد اطلاعات و ارتباطات ۴۵ واحد افزایش معادل ۳.۷۰ درصد به یک هزار و ۲۷۸ واحد، محصولات فلزی با(۱۵۵۲۰) واحد ریزش معادل (۳.۶۰) درصد به ۴۱۵ هزار و ۳۰۲ واحد، رادیویی با(۷۷۰) واحد کاهش معادل (۴.۶۸) درصد به ۱۵ هزار ۶۷۷ واحد، حمل و نقل با(۴۶۵۳) واحد افت معادل (۴.۷۴) درصد به ۹۳ هزار و ۵۳۴ واحد، محصولات چوبی با(۷۱۵۶۳) واحد ریزش معادل (۴.۸۰) درصد به یک میلیون و ۴۱۷ هزار و ۹۱۰ واحد، سایر معادن با (۲۲۱۱۸) واحد افت معادل (۴.۹۹) درصد به ۴۲۰ هزار و ۷۸۷ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «فخوز با ۵.۰۱ درصد، سیتا با ۵ درصد، وتوس با ۵ درصد، کنور با ۴.۹۹ درصد، شفن با ۴.۹۸ درصد، فجر با ۴.۹۸ درصد و بترانس با ۴.۹۷ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وبوعلی با (۱۱.۵۴) درصد، لخزر با (۵) درصد، فخاس با (۵) درصد، کماسه با (۴.۹۹) درصد، ثشاهد با (۴.۹۹) درصد، چدن با (۴.۹۹) درصد و زمگسا با (۴.۹۹) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۱ میلیون و ۵۳۱ هزار نوبت معاملاتی، ۱۵ هزار و ۳۱۲ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۶۳ هزار و ۱۳۰ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  ریزش بورس‌ها در قاره سبز

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

رشد شاخص بورس در اولین روز تفکیک زمان معاملات تالار شیشه‌ای

رشد شاخص بورس در اولین روز تفکیک زمان معاملات تالار شیشه‌ای

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن