اخبار اقتصادی جهان

رشد اقتصادی سنگاپور در سه ماهه سوم سال منفی ۷.۶ درصد خواهد بود

نتایج تحقیق بانک مرکزی سنگاپور؛

رشد اقتصادی سنگاپور در سه ماهه سوم سال منفی ۷.۶ درصد خواهد بود

براساس تحقیق انجام شده توسط بانک مرکزی سنگاپور، با توجه به اینکه پاندمی کرونا همچنان عمده تهدید اقتصادی محسوب می شود، اقتصاد این کشور احتمالا در سه ماهه سوم سال به اندازه ۷.۶ درصد کوچک خواهد شد.

به گزارش ایبِنا از سی ان بی سی، در صورت وقوع این اتفاق، سنگاپور سومین رکود سه ماهانه و متوالی خود را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه خواهد کرد، اما این رقم همچنان نسبت به کاهش ۱۳.۲ درصدی رشد اقتصادی در سه ماهه دوم، رقمی بهبودیافته محسوب می‌شود.

براساس داده‌های اداره آمار سنگاپور، افت رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه دوم سال جاری بدترین رکود سه ماهانه آن در تاریخ مکتوب سنگاپور محسوب می‌شود. این تحقیق و نظرسنجی سه ماهانه ماه گذشته برای ۲۸ اقتصاددان و تحلیل گر که به دقت اقتصاد این کشور را زیر نظر دارند، ارسال شد و بانک مرکزی این کشور از سوی ۲۶ نفر از آنان پاسخ دریافت کرد.

پاسخ دهندگان به این نظرسنجی انتظار دارند که تولید ناخالص داخلی سنگاپور در پایان سال جاری ۶درصد کاهش پیدا کند؛ رقمی که با پیش‌بینی بانک مرکزی این کشور مبنی بر افت ۵ تا ۷ درصدی رشد اقتصادی همخوانی دارد.

منبع : ایبنا

بیشتر بخوانید  استفاده از رمزارزملی در معاملات بانک مرکزی تایلند با هنگ‌کنگ
کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن