آموزش بورسارز دیجیتال

رشد ارزش سرمایه قفل‌شده در دیفای هم‌زمان با سقوط قیمت‌ها؛ رونق دوباره برنامه‌های غیرمتمرکز؟

رشد ارزش سرمایه قفل‌شده در دیفای هم‌زمان با سقوط قیمت‌ها؛ رونق دوباره برنامه‌های غیرمتمرکز؟

داده‌های تازه نشان می‌دهد که ارزش کل سرمایه قفل‌شده در پروتکل‌های دیفای، با وجود کاهش قیمت‌ها، در یک هفته اخیر رشد کرده است. این در حالی است که قیمت توکن‌های دیفای در این مدت رشد قابل‌توجهی نداشته است.

به گزارش کوین دسک، با وجود اینکه در انتهای سال ۲۰۲۱ و ابتدای ۲۰۲۲، بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال عملکرد ضعیفی داشتند، بخش دیفای عملکردی غیرعادی از خود نشان داده است. در طول هفت روز گذشته، ارزش سرمایه قفل‌شده در پروتکل‌های دیفای اندکی افزایش یافت. این معیار نشان می‌دهد که چه مقدار ارز دیجیتال به‌عنوان وثیقه و برای مشارکت در پروتکل‌های دیفای سپرده‌گذاری شده است.

در نمودار زیر که بر اساس داده‌های وب‌سایت دیفای پالس (DeFi Pulse) تنظیم شده است، خط زردرنگ ارزش سرمایه قفل‌شده در دیفای را نشان می‌دهد و خط سیاه‌رنگ نیز شاخص دیفای کوین دسک (DFX) است.

نمودار ارزش کل سرمایه قفل‌شده در دیفای

هنوز نمی‌توانیم ادعا کنیم که رشد رقم ارزش سرمایه قفل‌شده در دیفای به معنی پایان روند نزولی مربوط به پروژه‌های این حوزه است که از بهار سال گذشته شروع شده بود؛ اما باید به توجه داشته باشیم با اینکه ارزش دلاری هیچ کدام از ارز‌های دیجیتال افزایش نیافته، ارزش سرمایه قفل‌شده در دیفای رشد کرده است. حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا بخش دیفای می‌تواند به شور و اشتیاق یک سال پیش خود بازگردد یا اینکه رونق آن با روی‌کارآمدن NFTها از بین رفته است.

رشد ارزش سرمایه قفل‌شده در دیفای هم‌زمان با سقوط قیمت‌ها؛ رونق دوباره برنامه‌های غیرمتمرکز؟

در این باره بیشتر بخوانید

  • وضعیت بازار: قیمت بیت کوین همچنان ۱۸,۰۰۰ دلار را حفظ کرده است
  • ارزش بازار ارزهای دیجیتال از ۱ تریلیون دلار عبور کرد
  • آغاز سال نوی چینی؛ تحلیل‌گران می‌گویند احتمال سقوط قیمت‌ها وجود دارد
  • قیمت بیت کوین دوباره از ۶۰,۰۰۰ دلار عبور کرد
  • وضعیت بازار؛ روز خونین بازار، اختلال در صرافی‌ها و حجم بالای سرمایه‌های لیکوییدشده

منبع

برچسب ها

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن