اخبار بورس

راهکارهای اجرایی برای مدیریت بازار بورس در جلسه غیرعلنی مجلس بررسی شد

راهکارهای اجرایی برای مدیریت بازار بورس در جلسه غیرعلنی مجلس بررسی شد

به گزارش ایرنا، محمد حسین فرهنگی در حاشیه جلسه علنی امروز- یکشنبه- در جمع خبرنگاران درباره موضوع جلسه غیرعلنی گفت: در این جلسه، بحث‌های مفصلی درباره بازار بورس انجام شد و مسوولان اجرایی، نمایندگان کمیسیون‌های مربوطه نظرات کارشناسی خود ارائه دادند؛ رشد قابل توجه بازار بورس از اردیبهشت تا نزدیک به یک ماه پیش و نزول ناگهانی آن در یک ماه گذشته قابل تامل است، مسائل مختلفی از جمله عرضه چند لایه برخی شرکت‌های وابسته به دولت در بازار به رشد کاذب و قابل توجه این بازار منجر شد.

وی افزود: بنابر دیدگاه کارشناسان مربوطه دولت باید اطلاعات مربوط به شرکت‌های پر ریسک و ریسک متوسط و ریسک پایین را در اختیار افراد قرار می‌داد تا شرایط پایدارتر می شد و رشد کاذب و نزول ناگهانی رخ نمی‌داد؛ نمایندگان تاکید داشتند در حوزه سیاست گذاری، دولت مسوول تحلیل سیاست‌ها نیست بلکه مسوول اتخاذ سیاست‌ها است در این جلسه ما شاهد تحلیل سیاست‌هایی از سوی مسوولان اجرایی بودیم، در حالی که باید اتخاذ سیاست‌های صحیح در حوزه اجرایی صورت گیرد و سیاست های اجرایی در این زمینه تاثیرگذار است.

فرهنگی با بیان اینکه مسائلی در خصوص بازار ارز نیز در این جلسه مطرح شد و نمایندگان نسبت به سیاست‌هایی که از گذشته تعیین شده بود انتقاد کردند، ادامه داد: در این جلسه راهکارهای اجرایی مدیریت بازار بورس نیز مطرح شد؛ که رییس مجلس تاکید داشت برای مدیریت بازار ارز تقاضا در داخل مدیریت شود، برای نمونه به منظور تامین نهاده‌های دامی و کشاورزی و اقلام و نیازهای اساسی مردم از منابع ارزی که در خارج از کشور بلوکه شده و امکان بازگشت نقدی آن وجود ندارد استفاده شود؛ با این روش تقاضا در بازار ارز کاهش یافته و به طور مستقیم بر روی قیمت آن تاثیر می‌گذارد.

بیشتر بخوانید  سقف تازه بورس برای سهامداران

سخنگوی هیات رییسه گفت: مقرر شد در جلسه فردا صبح رییس مجلس با روسای کمیسیون‌های تخصصی و مسوولان اجرایی راهکارهای جامع تری برای تثبیت بازار بورس ارائه کنند.

وی افزود: کمیسیون‌های مجلس دارای اولویت‌های جداگانه‌ای هستند، مثلا امروز مجلس طرح دو فوریتی را در مورد تامین نهاده‌های کشاورزی بررسی می‌کند که تاثیر زیادی بر قیمت‌ها می گذارد؛ کمیسیون عمران نیز طرح دو فوریتی برای ساماندهی بازار مسکن تهیه کرده است که با عرضه مسکن به متعادل سازی قیمت‌ها کمک می‌کند، کمیسیون فرهنگی طرحی برای افزایش جمعیت و تعالی خانواده در دست بررسی دارد.

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن