اخبار بورس

دلیل تداوم ورود نقدینگی به بازار سهام

دلیل تداوم ورود نقدینگی به بازار سهام

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: دلیل اصلی ادامه رونق بازار سهام ورود نقدینگی است.

ابراهیم خلیلی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به تداوم روند رو به رشد شاخص و قیمت سهام شرکت‌ها و به نوعی کلیت بازار سهام، گفت: این روزها اقبال سرمایه‌گذاران بیشتر به سمت سهام شرکت‌های بزرگ بویژه پالایشی‌ها، بانک‌ها و فلزات اساسی است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: این در حالی است که با بازگشایی نماد بانک سایپا و ایران خودرو پیش‌بینی می‌شود به دلیل موضوعاتی چون افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی در نمادهای این گروه و همچنین بازماندن از رشد بازار، صنعت خودرو نیز به جمع نمادهای مورد اقبال بازار اضافه شده و به عنوان پیشران بازار سهام و شاخص بورس موجب صعود نماگر بازار سهام به ارتفاع یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد شود.

وی اضافه کرد: با توجه با حمایت‌هایی که توسط متولیان اقتصادی از بازار سرمایه می‌شوند و همچنین رکود حاکم بر سایر بازارها، روند ورود نقدینگی به سمت بازار سهام کاکمان در حال جریان است؛ بنابراین تا مادامی که جریان ورود و حضور نقدینگی در این بازار ادامه‌دار باشد، رشد و رونق بازار سهام ادامه خواهد داشت.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: علاوه بر این شدت جریان نقدینگی در بازار سرمایه موجب شده تا اصلاح و استراحت کلیت بازار مقعطی و یکی دو روزه باشد. بنابراین به تازه‌واردان و همچنین سایر سهامداران توصیه می‌شود با توجه به روند کلی و رو به رشد بازار سهام، به افت یکی دو روز قیمت‌ها دقت نکنند و با دید میان مدت اقدام به سهامداری کنند.

READ  تداوم رشد شاخص بورس تا ۳ ماه آینده

وی اضافه کرد: نکته قابل توجه دیگر این که چون روند کلی بازار سرمایه مثبت و رو به رشد است، بدون شک اصلاح یکی دو روزه بازار بهترین فرصت برای خرید سهام شرکت‌هایی است که در روند عادلی عرضه کمی دارند و شرایط برای خرید آنها فراهم نیست.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: یکی از دلایل اقبال سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه این است که افراد با حداقل سرمایه‌ می‌توانند به بورس ورود کرده و اقدام به خرید و فروش سهام و کسب سود کنند. این در حالی است که سرمایه‌گذاری در بازارهایی همچون مسکن، خودرو و حتی سکه و طلا به سرمایه قابل توجهی نیاز است. به همین دلیل مشاهده می‌شود که این روزها جریان ورود نقدینگی به سمت بازار سهام از شدت بیشتری برخوردار است.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا