اخبار بورس

دلایل اصلاح دو روز گذشته قیمت‌ها در بازار سهام چیست؟

دلایل اصلاح دو روز گذشته قیمت‌ها در بازار سهام چیست؟

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به دلایل اصلاح شاخص و قیمت سهام شرکت‌ها در بازار سهام طی دو روز گذشته گفت: سهامداران نگرانی بابت اصلاح شاخص و قیمت سهام شرکت‌ها نداشته باشند.

علی زارعی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به رشدهای پیاپی و مداوم شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌ها از ابتدای امسال تا کنون گفت: رشد چند صد هزار واحدی و بدون وقفه شاخص بورس در این مدت بدون اصلاح و استراحت صورت گرفته است، بنابراین این امر طبیعی است که در یک مقطع زمانی این روند آهسته و متوقف شود.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: از سوی دیگر شاخص بورس به مرز روانی یک میلیون واحد نزدیک شده و این موضوع نیز امری طبیعی است که شاهد مقاومتی در این ارتفاع از سوی شاخص بورس باشیم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر از ابتدای امسال تاکنون برخی از سهامداران و سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه سودهای خوبی را کسب کرده‌اند که با توجه به عوامل یاد شده، در یکی دو روز گذشته تصمیم به فروش سهام خود و ذخیره کردن سود کسب شده کردند.

این کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که آیا روند اصلاحی کلیت بازار سهام طولانی و عمیق خواهد بود یا خیر؟ اذعان داشت: با توجه به نقدینگی خوبی که در این بازار حضور دارد و همچنین رکود حاکم بر سایر بازارها، بنظر نمی‌رسد کلیت بازار سرمایه شاهد اصلاح و سقوط عمیقی باشد.

وی ادامه داد: نکته مهم دیگر این که با توجه به برنامه دولت برای فروش سهام شرکت‌های دولتی به عموم مردم و نیز آزادسازی سهام عدالت، بدون شک جو منفی حاکم بر این بازار می‌تواند برنامه‌های دولت را در این زمینه تحت تاثیر قرار دهد.

بیشتر بخوانید  رشد ۵۹۷ درصدی ارزش بازار سرمایه در ۱۵ ماه گذشته

این کارشناس بازار سرمایه اذعان داشت: این در حالی است که کماکان در صحبت‌های مقامات کشور حمایت از بازار سرمایه کماکان ادامه دارد. بنابراین سهامداران و فعالان بازار سرمایه نگرانی بابت اصلاح شاخص و قیمت سهام شرکت‌ها نداشته باشند.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن