آموزش بورسارز دیجیتال

داستان تکراری؛ SEC بار دیگر اعلام تصمیم خود در مورد ETFهای بیت کوین را به تعویق انداخت

داستان تکراری؛ SEC بار دیگر اعلام تصمیم خود در مورد ETFهای بیت کوین را به تعویق انداخت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا فعلاً از تصمیم‌گیری درباره درخواست‌های مربوط به عرضه صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) بیت کوین صرف‌نظر کرده و رسیدگی به آنها را به دو ماه آینده موکول کرده است.

به گزارش «The Block»، مهلت رسیدگی به درخواست‌های چهار شرکت گلوبال ایکس (Global X)، والکری (Valkyrie)، ویزدام تری (WisdomTree) و کریپتوین (Kryptoin)، برای عرضه صندوق قابل‌معامله در بورس بیت کوین، از سوی کمیسیون بورس آمریکا تمدید شده است. تصمیم‌گیری درباره این درخواست‌ها به ترتیب به ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان)، ۸ دسامبر (۱۷ آذر)، ۱۱ دسامبر (۲۰ آذر) و ۲۴ دسامبر (۳ دی) موکول شده است. تمدید مهلت رسیدگی به درخواست‌ها پیش از این هم درمورد کریپتوین، ویزدام تری و والکری اتفاق افتاده است.

در اطلاعیه کمیسیون بورس آمده است:

کمیسیون به این نتیجه رسیده که بهتر است زمان بیشتری برای صدور تأییدیه یا رد تغییر قانون پیشنهادی تعیین شود تا زمان کافی برای بررسی تغییر قانون پیشنهادی و مسائل مرتبط مطرح‌شده در درخواست‌های ارسال‌شده را داشته باشد.

کمیسیون بورس آمریکا سابقه چنین برخوردهایی با صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین را دارد. مهلت بررسی بسیاری از درخواست‌های اخیر تا جایی که اختیار کمیسیون اجازه می‌دهد و تا زمانی که رد نشده‌اند، تمدید شده است.

از زمان تغییر رویکرد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، موج جدیدی از درخواست‌ها به ثبت رسیده‌اند که با تمدیدهای مشابهی مواجه شده‌اند. وَن اِک (VanEck) اولین شرکتی بود که چنین بازخوردی دریافت کرد و ضمن تمدید مهلت رسیدگی به درخواست، از آنها خواسته شد تا اسناد بیشتری را به پرونده خود اضافه کنند. درخواست این شرکت بیشتر از سایرین در چرخه بازبینی بوده و این یعنی وَن اِک احتمالاً اولین شرکتی است که تصمیم نهایی درباره آن اعلام می‌شود. انتظار می‌رود تا ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان) به درخواست این شرکت پاسخ داده شود.

READ  کاهش ۸۰ درصدی قیمت ICP در مدت کوتاه؛ فرصت خرید در کف؟

گری گنسلر (Gary Gensler)، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، به تازگی علاقه خود نسبت به بازبینی درخواست‌های مرتبط با صندوق‌های قابل معامله در بورس قراردادهای آتی بیت کوین را ابراز کرده است که مشمول قانون «سرمایه‌گذاری‌های جمعی ۱۹۴۰» آمریکا می‌شوند. او در صحبت‌های خود هیچ اشاره‌ای به محصولات معاملاتی آنی مشمول قانون «اوراق بهادار ۱۹۳۳» نکرده است. بر اساس قانون اوراق بهادار آمریکا مصوب سال ۱۹۹۳، تمامی این محصولات باید توسط مقامات قانون‌گذاری شوند.

داستان تکراری؛ SEC بار دیگر اعلام تصمیم خود در مورد ETFهای بیت کوین را به تعویق انداخت

در این باره بیشتر بخوانید

  • درخواست مجدد برای ETF بیت کوین به کمیسیون بورس آمریکا ارائه شد
  • اطلاعیه کمیسیون بورس آمریکا در مورد جلسه بر سر ETF بیت کوین
  • مقام ارشد کمیسیون بورس آمریکا: بازار برای ETF بیت کوین آماده است
  • کمیسیون بورس آمریکا بررسی یک ETF جدید برای بیت کوین را آغاز کرد
  • تحلیل‌گر بلومبرگ: احتمال دارد ماه آینده مجوز عرضه ETF بیت کوین صادر شود

منبع

برچسب ها
نمایش بیشتر

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا