آموزش بورسارز دیجیتال

خروج سرمایه از صندوق‌های ارز دیجیتال برای پنجمین هفته متوالی؛ فروش همچنان ادامه دارد

خروج سرمایه از صندوق‌های ارز دیجیتال برای پنجمین هفته متوالی؛ فروش همچنان ادامه دارد

آمار مربوط به جریان پول در صندوق‌های ویژه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، نشان می‌دهد که این هفته هم سرمایه‌گذاران بخشی از دارایی خود را از این محصولات خارج کرده‌اند. در حالی که صندوق‌های بیت کوین و اتریوم در این مدت با خروج سرمایه‌ مواجه شدند، صندوق‌های ویژه سولانا بیش از ۵ میلیون دلار ورودی داشته‌اند.

به گزارش کوین دسک، سرمایه‌گذاران برای پنجمین هفته متوالی، پول خود را از صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بیرون کشیدند. این وضعیت منعکس‌کننده حال‌وهوای نزولی بازار است و بیت کوین نیز یکی از بدترین شروع‌های سال جدید خود را تجربه کرده است.

بر اساس گزارشی که شرکت تحلیلی کوین‌ شیرز (CoinShares) روز دوشنبه منتشر کرد، طی هفت روز منتهی به ۱۴ ژانویه (۲۴ دی) ۷۳ میلیون دلار ارز دیجیتال از صندوق‌های سرمایه‌گذاری خارج شده است. خروج پول در طول پنج هفته متوالی به ۵۳۲ میلیون دلار رسیده و به همین خاطر ارزش کل ارزهای دیجیتال باقی‌مانده در صندوق‌های سرمایه‌گذاری به ۵۶.۱ میلیارد دلار سقوط کرده است.

نمودار جریان سرمایه در صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال

۵۵ میلیون دلار از کل مقدار خروجی‌ها مربوط به صندوق‌های سرمایه‌گذاری ویژه بیت کوین بوده است. صندوق‌های مرتبط با اتریوم نیز مجموعاً ۳۰ میلیون دلار خروجی داشته‌اند.

در این گزارش تأکید شده است که برای اولین بار در سال جاری، در روزهای چهارشنبه و جمعه هفته گذشته، ورود پول به صندوق‌های ارز دیجیتال صورت گرفته است.

کوین شیرز گفته است:

ورود سرمایه نشان می‌دهد احساسات نزولی معامله‌گران پس از حرکات مثبت اخیر قیمت‌ها، در حال کاهش است.

حرکات قیمتی اخیر همچنان نسبتاً آهسته به‌ نظر می‌رسد. بیت کوین با ۲.۵ درصد کاهش قیمت در هفت روز گذشته اکنون حدود ۴۱٬۰۰۰ دلار معامله می‌شود و اتریوم هم با ۳.۵ درصد کاهش در مدت مشابه، به ۳٬۱۰۰ دلار رسیده است.

از طرفی، سولانا ظاهراً موردعلاقه سرمایه‌گذاران بوده و مجموعاً ۵.۴ میلیون دلار ورود سرمایه در این صندوق‌ها به ثبت رسانده است. بر اساس گزارش کوین‌ شیرز، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سولانا، از اوت ۲۰۲۱ (مرداد) تنها در دو هفتۀ غیرمتوالی با خروج سرمایه مواجه شده‌اند.

خروج سرمایه از صندوق‌های ارز دیجیتال برای پنجمین هفته متوالی؛ فروش همچنان ادامه دارد

در این باره بیشتر بخوانید

  • کدام ارزهای دیجیتال از ابتدای ۲۰۲۱ تاکنون بیشترین سود را داشته‌اند؟ سرمایه‌گذاری‌هایی که زندگی‌تان را تغییر می‌داد
  • اتریوم بهترین ارز دیجیتال; بیت کوین در رده سیزدهم !
  • انفجار قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال؛ همه کندل‌ها سبزند!
  • قیمت بیت کوین به بالای ۲۸,۰۰۰ دلار برگشت؛ روند صعودی آلت کوین‌ها
  • معاون ارشد ریپل از دارایی‌های کریپتوی خود رونمایی کرد

منبع

برچسب ها

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن