اخبار اقتصادی جهان

خروج حدود ۲۶ میلیارد دلار از صندوق‌های سرمایه‌گذاری واشنگتن

بنک آوآمریکا اعلام کرد؛

خروج حدود ۲۶ میلیارد دلار از صندوق‌های سرمایه‌گذاری واشنگتن

سرمایه‌گذاران در هفته منتهی به چهارشنبه گذشته، مبلغ سنگین ۲۵.۸ میلیارد دلار را از صندوق‌های سهام واشنگتن بیرون کشیدند؛ این رقم، سومین سرمایه هنگفت خروجی از این طبقه از دارایی‌ها محسوب می‌شود.

به گزارش ایبِنا از رویترز، تحلیل گران بنک آو آمریکا در گزارش هفتگی خود اعلام کردند که در بحبوحه پاندمی ویروس کرونا، سرمایه گذارانی که عمده ذینفعان فرآیند احیا بوده‌اند، پول خود را از این بخش خارج کرده اند.

سهام بخش فناوری متحمل یک میلیارد دلار خروج سرمایه شده که از ژوئن ۲۰۱۹ تاکنون بالاترین رقم محسوب می‌شود و این در حالی است که ابرشرکت‌ها نیز در مجموع با خروج سرمایه ای معادل ۱۱.۶ میلیارد دلار مواجه شدند. شاخص S&P ۵۰۰ در نخستین عملکرد منفی ماهانه خود از مارس سال جاری، تا اینجای ماه سپتامبر ۷.۲درصد افت کرده و نزدک نیز بیش از ۱۰ درصد ریزش داشته است.

با این حال، تحلیل گران بنک آو آمریکا با اشاره به اصلاح شاخص‌ها در سپتامبر و اکتبر که با «مرحله بحران سال سرمایه گذاری» همخوانی دارد، تاکید کردند که «باتوجه به تدابیر تسهیلی فدرال رزرو و شور و اشباع وال استریت با نقدینگی و انتظارات قوی مبنی بر تولید واکسن، آنها توقع ندارند که در بورس بازار خرسی قابل توجهی ایجاد شود.»

از سایر تحرکات در ورود و خروج سرمایه در هفته گذشته می‌توان به صندوق های پرسود اوراق قرضه اشاره کرد که با ۵.۴ میلیارد دلار، بیشترین خروج سرمایه را از ماه مارس تاکنون تجربه کردند. علاوه بر این، هفته گذشته دوازدهمین هفته متوالی ورود سرمایه به صندوق‌های اوراق قرضه بازارهای نوظهور بود.

بیشتر بخوانید  ریال قطر تنها ارز بدون اُفت در خلیج فارس

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن