آموزش بورسارز دیجیتال

خالق کاردانو: بیت کوین بدترین دشمن خودش است و از اتریوم شکست خواهد خورد

خالق کاردانو: بیت کوین بدترین دشمن خودش است و از اتریوم شکست خواهد خورد

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، بنیان‌گذار کاردانو، می‌گوید بیت کوین در مقایسه با اتریوم و سایر شبکه‌های اثبات سهام بسیار کند است. او در ادامه بیت کوین را بدترین دشمن خودش خواند و او را بازنده رقابت با اتریوم توصیف کرد.

به گزارش کوین تلگراف، مدیرعامل IOHK و هم‌بنیان‌گذار اتریوم می‌گوید بیت کوین به دلیل سرعت کم در یک ضعف رقابتی مهم قرار گرفته است و شبکه‌های اثبات سهام جایگاه آنرا تصاحب خواهند کرد.

بنیان‌گذار کاردانو در یک پادکست ۵ ساعته با لکس فریدمن (Lex Fridman)، دانشمند کامپیوتر و محقق هوش مصنوعی، درباره اینکه شبکه‌های اثبات سهام سرعت و عملکرد بهتری نسبت به اولین ارز دیجیتال ارائه می‌دهند بحث و گفتگو کرد و اظهار داشت:

مشکل بیت کوین آن است که بسیار کند و شبیه برنامه‌نویسی مینفریم‌ها (Mainframe) در گذشته است. تنها دلیلی که بیت کوین هنوز وجود دارد این است که سرمایه‌گذاری زیادی برای حفظ آن انجام گرفته است.

او با تأکید بر اینکه کاربردپذیری بیت کوین نسبت رقبایش عقب است درباره مکانیسم اجماع اثبات کار در بیت کوین فریاد زد و گفت:

شما باید این لعنتی را ارتقا دهید.

هاسکینسون هم‌چنین از جامعه بیت کوین به‌دلیل عدم تمایل نسبت به نوآوری فراتر از لایه پایه این ارز دیجیتال انتقاد کرد و راهکارهای مقیاس پذیری لایه دوم بیت کوین را «بسیار شکننده» توصیف کرد.

بیت کوین بدترین دشمن خودش است. بیت کوین تأثیرات شبکه‌ای، نام برند و تصویب قانون‌گذاری را دارد. اما هیچ راهی برای تغییر سیستم، حتی نقاط ضعف آشکار آن وجود ندارد.

اگرچه بنیان‌گذار کاردانو می‌گوید اتریوم برای رقابت با بیت کوین رشد کرده است، اما دارای یک فرهنگ توسعه چابک است که تکامل را می‌پذیرد.

هاسکینسون گفت:

آن چیزی که واقعاً عالی است این است که اتریوم از چنین مشکلی رنج نمی‌برد و به نقطه‌ای می‌رسد که همان اثر شبکه بیت کوین را دارد، اما جامعه آن فرهنگ کاملاً متفاوتی دارد، آنها عاشق تکامل و ارتقا هستند.

خالق کاردانو افزود:

اگر مجبور شوم بین این دو سیستم شرط‌بندی کنم، می‌گویم که با احتمال بسیار بالایی اتریوم در مبارزه با بیت کوین برنده می‌شود.

هاسکینسون با این حال تصدیق کرد که نبرد برای سلطه بر ارز دیجیتال در مقایسه با رقابت بیت کوین و اتریوم بازی بسیار پیچیده‌تری است. او اظهار داشت بسیاری از بلاک‌چین‌های دیگر در حال رقابت برای به‌دست آوردن سهم عمده بازار بلاک چین هستند، جای تعجب نیست که کاردانو هم در بین آنها قرار دارد.

خالق کاردانو: بیت کوین بدترین دشمن خودش است و از اتریوم شکست خواهد خورد

در این باره بیشتر بخوانید

  • رشد بازار ارزهای دیجیتال؛ بهترین عملکرد برای ترون
  • انفجار قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال؛ همه کندل‌ها سبزند!
  • شایعات تایید شد: پی‌پل، غول پرداخت جهان، وارد حوزه ارزهای دیجیتال می‌شود
  • وضعیت بازار: رشد بیت کوین، سقوط وحشتناک ریپل
  • ۳۰ ارز دیجیتال مطرح بازار در سال ۲۰۲۰ به‌طور میانگین ۳۰۰ درصد رشد کرده‌اند

منبع

برچسب ها

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن