اخبار اقتصادی جهان

جهش ۱۵.۷درصدی تولید پنل‌های خورشیدی چین در نیمه نخست سال

با کمترین میزان تاثیر از پاندمی کرونا؛

جهش ۱۵.۷درصدی تولید پنل‌های خورشیدی چین در نیمه نخست سال

براساس اعلام انجمن صنایع انرژی خورشیدی چین، این کشور در نیمه نخست سال پنل‌های خورشیدی به ارزش ۵۹ گیگاوات تولید کرده که در مقایسه با سال پیش، ۱۵.۷درصد افزایش یافته و این بخش چندان تحت الشعاع نبوده است.

به گزارش ایبِنا از نیویورک تایمز، «وانگ بوهوآ» نایب رییس انجمن صنایع انرژی خورشیدی چین، گفت که ظرفیت انرژی پنل‌های تازه نصب شده در نیمه نخست سال به اندازه ۰.۹ درصد افزایش یافته و به ۱۱.۵ گیگاوات رسیده است. به گفته وی، این رقم تا پایان سال به ۳۵ تا ۴۵ گیگاوات خواهد رسید.

چین پس از آنکه افزایش رکوردشکن ظرفیت توان خورشیدی به ۵۳ گیگاوات در سال ۲۰۱۷ به انباشت بدهی‌های پرداخت نشده‌ای به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیارد یوآن (۲۸.۷۰ میلیارد دلار) روی دست دولت منجر شد، یارانه پروژه‌های جدید را لغو کرد. حالا بسیاری از نیروگاه‌ها بدون یارانه فعالیت می‌کنند.

به گفته وانگ، صادرات مدول‌های خورشیدی به آمریکا نیز از ژانویه تا مه سال جاری به ۳۱۰ میلیون دلار رسیده که با توجه اعمال تعرفه‌های تنبهی، در مقایسه با سال گذشته ۲۰ برابر بیشتر است.

ارزش مجموع صادرات پنل‌های خورشیدی چین در پنج ماه نخست سال ۶.۵ میلیارد دلار بوده است.

منبع : ایبنا

برچسب ها

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن