اخبار بورس

جهش شاخص‌ها در بورس

جهش شاخص‌ها در بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشدی بیش از ۴۹۰۰۰ واحد برای نخستین بار وارد محدوده دو میلیون واحدی شد و به دو میلیون و ۱۱ هزار و ۴۰۴ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند و به طور میانگین ۲.۳۷ درصد افزایش را به ثبت رساندند.

افزایش اندک شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۴۹۷۸۲ واحد صعود معادل ۲.۵۴ درصد به ۲ میلیون و ۱۱ هزار و ۴۰۴ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با ۱۳۰۹۰ واحد افزایش معادل ۲.۵۴ درصد به ۵۲۸ هزار و ۹۱۷ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۸۶۸۱ واحد افزایش معادل ۱.۶۸ درصد به ۵۲۶ هزار و ۸۰۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۵۶۹۹ واحد افزایش معادل ۱.۶۸ درصد به ۳۴۵ هزار و ۸۱۷ واحد، شاخص آزاد شناور با ۵۷۱۰۱ واحد افزایش معادل ۲.۲۵ درصد به ۲ میلیون و ۵۹۲ هزار و ۶۸۱ واحد، شاخص بازار اول با ۲۸۷۶۴ واحد معادل ۲ درصد به یک میلیون و ۴۶۸ هزار ۵۶۱ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۳۱۶۹۳ واحد صعود معادل ۳.۳۴ درصد به ۴ میلیون و ۷۳ هزار و ۶۵۷ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «شستا با ۵۵۷۹ واحد، فارس با ۵۰۹۹ واحد، فولاد با ۴۳۵۵ واحد، شپنا با ۲۵۰۷ واحد، تاپیکو با ۲۱۹۹ واحد، وغدیر با ۱۹۰۴ واحد و وامید با ۱۷۵۵ واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

بیشتر بخوانید  شفاف‌سازی بانک پارسیان درباره تعدیل سنواتی

وضعیت نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «چند رشته ای صنعتی با۱۳۴۱۹ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۲۸۳ هزار و ۹۵۷ واحد، اطلاعات و ارتباطات با ۷۶ واحد افزایش معادل ۴.۹۸ درصد به یک هزار و ۶۱۸ واحد، تامین آب، برق و گاز با۱۰۴ واحد رشد معادل ۴.۹۷ درصد به ۲ هزار و ۴۳۹ واحد، انتشار و چاپ با ۱۳۳۰۱۲ واحد افزایش معادل ۴.۶۸ درصد به ۳ میلیون و ۳۵۵ هزار و ۶۶ واحد، سایر مالی با۹۶۸ واحد رشد معادل ۴.۵۱ درصد به ۲۶ هزار و ۴۱۷ واحد، محصولات فلزی با۱۶۳۸۶ واحد افزایش معادل ۴.۴۲ درصد به ۴۵۷ هزار و ۵۳۴ واحد، شیمیایی با۳۶۰۷ واحد رشد معادل ۴.۳۴ درصد به ۱۰۱ هزار و ۲۴۷ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «کویر با ۱۹.۱۳ درصد، وکار با ۱۴.۲۹ درصد، وخارزم با ۸.۴۴ درصد، وبانک با ۵ درصد، چدن با ۵ درصد، شفا با ۵ درصد و خمحور با ۵ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «تکنو با (۱۲.۳۵) درصد، غمارگ با (۵) درصد، مداران با (۴.۸۷) درصد، فسرب با (۴.۶۴) درصد، پلاسک با (۴.۵) درصد، مرقام با (۴.۳۹) درصد و کلوند با (۴.۳۷) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۲ میلیون و ۵۶۴ هزار نوبت معاملاتی، ۱۳ هزار و ۵۸۴ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۳۵ هزار و ۵۸۱ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

بیشتر بخوانید  عرضه اولیه جدید فرابورس کشف قیمت شد

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن