اخبار بورس

جزییات ابلاغیه بورس انرژی به کارگزاران رینگ برق اعلام شد

جزییات ابلاغیه بورس انرژی به کارگزاران رینگ برق اعلام شد

به گزارش روز شنبه روابط عمومی بورس انرژی، سید علی حسینی، مدیر عامل بورس انرژی ایران در ابلاغیه ای به همه شرکت‌های کارگزاری عضو این بازار، با اشاره به مصوبه اخیر هیات وزیران پیرامون تامین برق در بورس انرژی اعلام کرد: بر اساس ابلاغ مصوبه ۲۰ مهر ماه امسال هیات وزیران «کلیه مشترکین صنعتی برق با قدرت بالای پنج مگاوات موظفند برق (انرژی الکتریکی) مورد نیاز را بوسیله قرارداد های دو جانبه و یا سایر روش‌های متداول در بورس انرژی ایران تامین کنند.»

بر اساس این ابلاغیه مدیر عامل بورس انرژی از مدیران عامل شرکت های کارگزاری درخواست کرد با توجه به اهمیت موضوع، نسبت به انجام امور مربوط به بازاریابی و جذب مشتریان بالقوه در این بازار اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، هیات وزیران در ۲۰ مهر ماه امسال در مصوبه ای کلیه مشترکان صنعتی برق با قدرت بالای ۵ مگاوات را موظف کرده بود، برق مورد نیاز خود را بوسیله قرارداد های دوجانبه و یا سایر روش های متداول در بورس انرژی تامین کنند.

برابر این مصوبه همچنین وزارت نیرو و بورس انرژی موظف شده اند که زیر ساخت های لازم برای تامین برق سایر مشترکین از طریق قرارداد های دو جانبه یا روش های متداول بورس انرژی را فراهم کنند، به گونه ای که بر اساس یک برنامه زمان بندی شده، در دو سال آینده همه مشترکین بالای یک مگاوات مشمول بند یک این تصویب نامه مبنی بر تامین برق از بورس انرژی شوند.

منبع : ایرنا

بیشتر بخوانید  منابع مالی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس از طریق عرضه عمومی تامین می‌شود
کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن