اخبار اقتصادی جهان

ثبت شدیدترین افت رشد اقتصادی کره جنوبی از سال ۲۰۰۸ تاکنون

ثبت شدیدترین افت رشد اقتصادی کره جنوبی از سال ۲۰۰۸ تاکنون

داده‌های اصلاح شده بانک مرکزی کره جنوبی حاکی از آن است که اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم سال به اندازه ۳.۲ درصد کوچک شده است.

به گزارش ایبِنا از رویترز، این رقم شدیدترین افت رشد اقتصادی کره جنوبی پس از سه ماهه پایانی سال ۲۰۰۸ محسوب می‌شود؛ زمانی که رشد اقتصادی با افت ۳.۳ درصدی مواجه شد.

چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا در سه ماهه منتهی به ژوئن وارد رکود فنی شد و همتایان دیگر خود یعنی ژاپن، تایلند و سنگاپور پیوست.

کاهش ۱۶.۱ درصدی صادرات کالا و خدمات بزرگ ترین ریزش این اقتصاد متکی به تجارت است هرچند این رقم نسبت به برآورد ۱۶.۶درصد در ماه جولای اندکی بهتر است اما همچنان شدیدترین رکود از سه ماهه آخر سال ۱۹۶۳ به بعد به شمار می‌رود.

مصرف بخش خصوصی که تقریبا نیمی از تولید ناخالص داخلی کره جنوبی را تامین می‌کند، با اصلاح نسبت به پیش بینی اولیه، با رشد ۱.۵ درصدی مواجه شده است.

تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه دوم سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به اندازه ۲.۷ درصد کاهش یافته است؛ این رقم پیش تر ۲.۹ درصد پیش‌بینی شده بود.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن