اخبار اقتصادی جهان

تولیدات نفت مسکو در ماه مه به ۹.۳۹ میلیون بشکه در روز کاهش یافت

در محدوده هدف تعیین شده در توافق اوپک پلاس؛

تولیدات نفت مسکو در ماه مه به ۹.۳۹ میلیون بشکه در روز کاهش یافت

تولید میعانات گازی و نفتی روسیه در ماه مه ۳۹.۷ میلیون تن معادل ۹.۳۹ میلیون بشکه در روز کاهش یافته است.

به گزارش ایبِنا از اینترفاکس، ارقام مذکور با داده‌های روز گذشته منتشر شده توسط رویترز همخوانی دارد و نسبت به ماه آوریل روزانه ۱۱.۳۵ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است. براساس توافق انجام شده مابین روسیه و اوپک، مسکو متعهد شده است تا در راستای حمایت از قیمت‌ها تولیدات خود را حدود ۲.۵ میلیون بشکه در روز کاهش داده و آن را به روزانه ۸.۵ میلیون بشکه برساند.

توافق مذکور تولیدات گاز مایع را که نوعی نفت سبک محسوب می‌شود، شامل نمی‌شود. روسیه به طور معمول روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار بشکه گاز مایع تولید می‌کند و این بدین معنا است که بدون احتساب این فرآورده، مسکو در ماه مه ۸.۵۹ تا ۸.۶۹ میلیون بشکه در روز نفت خام تولید کرده است.

وزارت انرژی روسیه در گزارش ماهانه خود حجم تولیدات گاز مایع را به طور جداگانه منتشر نمی‌کند. اینترفاکس علاوه بر این اعلام کرد که صادرات نفت روسیه در ماه مه به ۱۷.۳۶ میلیون تن یا ۴.۱ میلیون بشکه در روز رسیده که در مقایسه با مدتی مشابه در سال گذشته ۱۴.۲ درصد کاهش یافته است.

اوپک و متحدانش در راستای مقابله با آثار اقتصادی ناشی از پاندمی کرونا، بر سر کاهش تولیدات به اندازه حدود ۱۰ میلیون بشکه در روز در ماه های مه و ژوئن به توافق رسیدند. اوپک پلاس قرار است به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص سیاست های خود، پنجشنبه هفته جاری از طریق ویدئو کنفرانس نشست برگزار کند.

اینترفاکس همچنین در گزارش خود آورده است که تولیدات گاز طبیعی روسیه در بازه ژانویه تا مه، در مقایسه با مدتی مشابه در سال گذشته ۹.۲ درصد کاهش یافته و به ۲۹۳.۲۶ میلیارد مترمکعب رسیده است.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن