آموزش بورسارز دیجیتال

تولد گوگل؛ محبوب‌ترین شاخص پیش‌بینی قیمت بازار ارزهای دیجیتال ۲۳ ساله شد

تولد گوگل؛ محبوب‌ترین شاخص پیش‌بینی قیمت بازار ارزهای دیجیتال ۲۳ ساله شد

۲۳ سال پیش در چنین روزی موتور جستجوی گوگل توسط دو تن از دانشجویان دانشگاه استنفورد راه‌اندازی شد. از زمان پیدایش بیت کوین تاکنون، گوگل محبوب‌ترین ابزار برای آشنایی با ارزهای دیجیتال و پیش‌بینی روندهای بازار بوده است.

به گزارش کوین تلگراف، گوگل، برترین ابزار و شاخص برای اندازه‌گیری میزان محبوبیت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، روز دوشنبه ۲۳ سالگی خود را جشن گرفت.

موتور جستجو گوگل که توسط لری پیج (Larry Page) و سرگی برین (Sergey Brin)، دانشجویان دانشگاه استنفورد بنیان‌گذاری شده، در این ۲۳ سال به‌عنوان یکی از ابزارهای اصلی ورود به اینترنت شناخته شده است.

از زمان پیدایش ارزهای دیجیتال، گوگل اولین راه برای جستجو درباره توکن‌های جدید، بررسی روندهای بازار و یادگیری نحوه خرید ارزهای دیجیتال بوده است.

از آنجا که آمارهای مربوط به جستجوهای اینترنتی یک روش عالی برای پیگیری رفتار کاربران است، گوگل ترندز (Google Trends) به یک منبع قابل اعتماد برای درک آنی میزان علاقه کاربران تبدیل شده است. معامله‌گران با استفاده از این ابزار که میزان محبوبیت جستجوها را در دوره‌های زمانی خاص بررسی می‌کند، الگوهای در حال ظهور را شناسایی می‌کنند.

عرضه اولیه ارزهای دیجیتال (ICO)، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن‌های غیرمثلی (NFT)، همگی پیش از به‌ دست آوردن جایگاه اصلی خود در اکوسیستم ارزهای دیجیتال، ابتدا با جهش در آمار گوگل ترندز مواجه شدند.

نمودار مقایسه حرکات قیمتی بیت کوین با حجم جستجوهای گوگل

یک جستجوی سریع درباره بیت کوین نشان می‌دهد که میزان علاقه کاربران اینترنت تقریباً با نوسان قیمت این ارز دیجیتال هم‌پوشانی دارد. می‌توان هم‌پوشانی مشابهی را هم در نمودارهای مربوط به قیمت و جستجوی اینترنتی دوج کوین مشاهده کرد.

اگر آمارهای بی‌طرف را کنار بگذاریم، می‌توان گفت موضع گوگل در برابر ارزهای دیجیتال از احساسات اکثریت پیروی می‌کند. در مارس ۲۰۱۸ (اسفند ۹۶) که بازار پیش‌فروش ارزهای دیجیتال افتضاح به بار آورد، گوگل با به‌روزرسانی سیاست‌های ارائه خدمات مالی خود تبلیغات مربوط به ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کرد.

از آن زمان تاکنون موضع گوگل در برابر ارزهای دیجیتال نرم‌تر شده است. این غول حوزه فناوری چندی پیش اعلام کرد که تبلیغات مرتبط با ارزهای دیجیتال برای شرکت‌هایی که زیر نظر نهادهای قانونی فعالیت می‌کنند دوباره از سر گرفته می‌شود. در حالی که گوگل هنوز اجازه تبلیغات در حوزه امور مالی غیرمتمرکز و یا پشتیبانی چهره‌های مشهور از ارزهای دیجیتال را نداده است، آگهی‌دهندگانی که در شبکه مقابله با جرائم مالی (FinCEN) ثبت‌نام کرده باشند، می‌توانند صرافی ارز دیجیتال و خدمات کیف پول خود را تبلیغ کنند.

تولد گوگل؛ محبوب‌ترین شاخص پیش‌بینی قیمت بازار ارزهای دیجیتال ۲۳ ساله شد

در این باره بیشتر بخوانید

  • گوگل تبلیغات ارزهای دیجیتال را تعلیق کرد!
  • امیر سرهنگی کارمند ارشد گوگل به ریپل پیوست
  • مدیرعامل سابق گوگل: اتریوم پتانسیل زیادی دارد
  • پلتفرم Bakkt مدیر سابق پی‌پال و گوگل را استخدام کرد
  • گوگل دستیابی به کامپیوتر کوانتومی را تایید کرد؛ IBM واکنش نشان داد

منبع

برچسب ها

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن