اخبار اقتصادی جهان

توسعه بخش حمل و نقل انگلیس جهت ایجاد رونق اقتصادی

بوریس جانسون اعلام کرد:

توسعه بخش حمل و نقل انگلیس جهت ایجاد رونق اقتصادی

نخست وزیر انگلیس، با هدف بهبود ارتباطات حمل و نقل در سراسر انگلیس به عنوان بخشی از برنامه رونق اقتصاد متضرر از همه گیری کرونا و تقویت روابط بین کشورهای عضو، بررسی حمل و نقل را آغاز نمود.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، بوریس جانسون با هدف بهبود ارتباطات حمل و نقل در سراسر انگلیس، از جمله پل احتمالی بین اسکاتلند و ایرلند شمالی، به عنوان بخشی از برنامه رونق اقتصاد متضرر از همه گیری و تقویت روابط بین کشورهای عضو، بررسی حمل و نقل را آغاز کرد.

در بیانیه دولت روز شنبه اعلام شد: این مطالعه و بررسی، پیوندهای هوایی در داخل کشور، ارتباطات جاده ای و ریلی در اسکاتلند، شبکه ریلی ولز و همچنین هزینه و اجرای "لینک ثابت" با ایرلند شمالی را مورد بررسی قرار خواهد داد.

نخست وزیر انگلیس گفته که مایل است تا ۳۲مایل (۳۲کیلومتر) پل ارتباطی بین اسکاتلند و ایرلند شمالی داشته باشیم. تعطیلی های ویروس کرونا ویروس به این معنی بود که تولید اقتصادی انگلیس در سه ماهه دوم ۲۰ درصد سقوط کرد و این کشور، با پایان یافتن طرح مرخصی با افزایش بیکاری و برگزیت روبرو است.

همزمان، حمایت از استقلال اسکاتلند به دلیل برداشت ها از عدم واکنش سریع جانسون به همه گیری و عصبانیت اسکاتلندی ها از تصمیم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، رشد کرده است. رای دهندگان اسکاتلندی با خروج از اتحادیه اروپا در همه پرسی سال ۲۰۱۶ مخالفت کردند.

جانسون امیدوار است که پیشرفت های حمل و نقل حاصل از این بررسی به ایجاد شغل و نزدیکی کشورهای عضو انگلستان کمک کند. این بیانیه اضافه کرد: "اعلامیه امروز به دنبال تعهد اخیر دولت انگلستان برای ارائه بودجه جهت تسریع پروژه های زیربنایی در اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی است."

بیشتر بخوانید  کاهش فعالیت بخش خدمات ایرلند در سپتامبر پس از دو ماه رشد

این بررسی توسط پیتر هندی، رییس صاحب خط ریل دولتی Network Rail انجام خواهد شد و یافته های آن را در تابستان ۲۰۲۱ گزارش می کند.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن