دیگر رسانه ها

تور مشهد از تبریز؛ سفری به چند منظور؟!

 

ظرفیت های گردشگری ایران در سال های اخیر به شدت افزایش یافته و در حال حاضر مسافران برای سیر و سیاحت های داخلی مقاصد متنوعی را در پیش دارند. از کیش گرفته که با تفریحات دریایی خود دلربایی می کند تا شیراز که عطر بهارنارنجش از مشام مسافران بیرون نمی رود.

با تمام اینها، هنوز این مشهدالرضاست که عنوان مسافرپذیرترین شهر ایران را دارد و حاضر هم نیست این صدرنشینی را به شهری دیگر واگذار کند. از همین جهت است که سایت های گردشگری رزرو تور مشهد را در صدر فعالیت های خود قرار داده اند و میزبانان مشهدی نیز برای پذیرایی از مسافران سنگ تمام گذاشته اند.

سایت سفر آس 24 به عنوان مجری معتبر رزرواسیون تور و هتل مشهد، دسترسی به انواع تورهای ارزان قیمت، لاکچری و خانوادگی را برای مسافران فراهم آورده و با ارائه مناسب ترین قیمت ها توانسته گام مهمی در ترویج سفر آسان داشته باشد. تورهای ارائه شده توسط این سایت، از مبادی مختلف کشور برگزار می گردند. تور مشهد از تبریز یکی از پرمخاطب ترین این تورهاست که در ادامه اطلاعاتی کامل از آن را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

جاذبه هایی متنوع در شهری زیارتی

شاید تا چند سال پیش سفر به مشهد تنها سفری زیارتی محسوب می شد، اما اکنون تنوع جاذبه ها سفر به این شهر را به سفری چند منظوره تبدیل کرده است. شما می توانید در این شهر زیارت کنید، تفریح کنید، از مراکز خرید دیدن نمایید، تحصیل کنید و …

زیارت؛ اولین جاذبه پایتخت معنوی ایران

تور مشهد از تبریز؛ سفری به چند منظور؟!2

بیشتر مسافران این شهر از سفر خود به مشهد به عنوان سفری زیارتی یاد می کنند، حتی اگر بازدید از بازارها و تفریح را نیز در برنامه خود داشته باشند. در واقع این امر نشان دهنده اولویت مسافران در سفر به پایتخت معنوی ایران است. مشهد به برکت وجود بارگاه منور رضوی به مسافرپذیرترین شهر ایران تبدیل شده و تمام جاذبه های دیگر آن در سایه حرم مطهر به وجود آمده اند. البته این شهر به جز حرم امام رضا (ع)، بناهای زیارتی دیگری را نیز در خود جای داده است.

 • جاذبه های زیارتی مشهد
 • حرم مطهر امام رضا (ع)
 • مسجد گوهرشاد
 • آرامگاه خواجه ربیع
 • گنبد خشتی
 • آرامگاه خواجه مراد
 • آرامگاه پیر پالاندوز و …

 

تفریح در شهر پارک های آبی

مسافرن تور مشهد از تبریز، بهترین و مجهزترین مجموعه های آبی را در این شهر در اختیار خواهند داشت. در این شهر چهار پارک آبی احداث شده تا مشهد عنوان بهترین شهر خاورمیانه از نظر مجموعه های آبی را از آن خود کند. در این پارک ها انواع وسایل مدرن چون سرسره های مختلف از آهسته تا سرعتی و پیچشی مهیا شده اند تا مسافران همان حسی را که دوست دارند تجربه کنند. البته تفریح در این شهر به این پارک ها ختم نمی شود. جاذبه های تفریحی مشهد بی شمار است و فرصت های مسافران برای لذت بردن فراوان!

جاذبه های تفریحی مشهد

 • پارک آبی ایرانیان
 • سرزمین موج های آبی
 • پارک ساحلی خورشید
 • سرزمین موج های درخشان
 • پارک ملت
 • باغ وحش وکیل آباد
 • طرقبه و شاندیز و…

بازدید از بهترین مراکز خرید مشهد

مشهد شهر بازارهای متنوع و متعدد است. در این شهر چه بخواهید لوکس و برند خرید کنید و چه بخواهید اجناس ارزان قیمت در دسترس داشته باشید، به خواسته خود خواهید رسید. وجود تولیدی های فراوان در این شهر سبب شده بسیاری از تاجران برای خرید کالاهای مورد نیاز خود مشهدالرضا را انتخاب نمایند.

معروف ترین مراکز خرید مشهد

 • بازار رضا
 • بازار هفده شهریور
 • مرکز خرید پروما
 • مجتمع الماس شرق
 • مجتمع تجاری وصال
 • برج تجاری آلتون
 • مجتمع کیان سنتر
 • مرکز خرید آرمان و…

بهترین زمان برای سفر به مشهد؛ 365 روز سال!

شاید تعجب کنید اگر بشنوید بهترین زمان سفر به مشهد هیچ زمانی نیست و در واقع تمام زمان هاست. به عبارت دقیق تر، سفر به این شهر در هر زمانی مزیت های خاص خود را دارد و این مسافران هستند که با توجه به اولویت های خود بهترین زمان سفر را مشخص می کنند. و حالا توضیح کامل تر:

بهار؛ حجوم گردشگران نوروزی و سیر صعودی قیمت ها

مشهد در بهار هوایی معتدل دارد و از این رو سفر لذت بخشی را نصیب مسافران می کند. در اول این فصل یعنی نوروز، حجم سفرها به این شهر به شدت افزایش می یابد و به همین دلیل شاهد افزایش قیمت تور و هتل هستیم. با این توضیحات بهار و نوروز، بهترین زمان سفر به مشهد از نظر آب و هوایی و بدترین زمان از نظر قیمت است. البته در نیمه دوم تعطیلات قیمت ها کمی متعادل می شوند و در خرداد ماه، همزمان با امتحانات دانش آموزان حجم مسافران کم می شود و قیمت تورها نیز کاهش می یابد.

تابستان؛ گرم و پر مسافر

تابستان اوج سفر به مشهد است و دلیل آن هم تعطیلات مدارس و دانشگاه هاست. با این حال در این زمان به ویژه در مرداد ماه مشهد هوایی به شدت گرم را تجربه می کند و گاهی اوقات مسافران را با هوایی آزار دهنده روبرو می سازد. در تابستان نیز افزایش مسافر، افزایش قیمت تور مشهد و هتل را به دنبال خواهد داشت.

پاییز؛ خلوتی شهر و کاهش قیمت تور

در پاییز، شروع مدارس، راه را برای بسیاری از مسافران می بندد، ولی برای کسانی که در دسته دانش آموزان، دانشجویان و والدین آنها قرار نمی گیرند، بهترین زمان برای سفر است. هم از نظر کاهش قیمت ها و از جهت خلوتی شهر.

زمستان؛ سرد و ارزان

زمستان مشهد زمستانی سرد و خشک است. در بعضی روزهای این فصل دمای هوا به قدری کاهش می یابد که مسافرت را به خانه نشینی تبدیل می کند. با این حال مزیت سفر در این فصل کاهش هزینه رزرو تور و اقامت است. البته اهالی شهر زیبای تبریز با توجه به شدت سرمایی که در شهر خود تجربه می کنند، بهتر با سرمای این فصل کنار می آیند. پس زمستان را می توان یکی از بهترین زمان ها برای رزرو تور مشهد از تبریز دانست.

رزرو تور مشهد هوایی یا زمینی؟ تبریزی ها کدام را انتخاب کنند؟

فاصله زیاد بین تبریز تا مشهد،کفه رزرو تور هوایی مشهد را سنگین کرده و اغلب مسافران تمایل دارند با هواپیما به این شهر سفر کنند. البته سفر زمینی در این مسیر نیز کم طرفدار نیست. به ویژه اینکه هزینه پایین تری دارد. مسیر هوایی تبریز مشهد 840 کیلومتر، معادل یک ساعت و چهل دقیقه پرواز است.

اقامت در مشهد سخت نیست؛ فقط بیش از حد متنوع است!

مشهد بالاترین حجم مسافر را نسبت به دیگر مقاصد گردشگری ایران دارد و به همین نسبت بیشترین حجم هتل های کشور را در خود جای داده است. رقم بالای این هتل ها، نگرانی اقامت در  این شهر را به دغدغه ای دیگر تبدیل می کند: «کدام هتل را انتخاب کنم؟»

اقامت لاکچری با رزرو پنج ستاره ها

این که کدام هتل را انتخاب کنید، کاملاً به سلیقه و بودجه شما بستگی دارد. اگر مشکلی برای هزینه ندارید، پیشنهاد می کنم یکی از هتل های پنج ستاره این شهر را رزرو کنید و اقامت در مشهد را به خاطره ای فراموش نشدنی تبدیل نمایید. در این هتل ها همه چیز برای یک اقامت کاملا لاکچری فراهم است. از انواع فضاهای وزشی و تفریحی چون استخر و سونا و ماساژ تا رستوران هایی مجلل  با منوی متنوع و با کیفیت.

تور مشهد از تبریز؛ سفری به چند منظور؟!3

 • معرفی چند تور لاکچری
 • تور مشهد هتل مجلل درویشی
 • تور مشهد هتل قصر طلایی
 • تور مشهد هتل بین المللی قصر
 • تور مشهد هتل الماس 2

 

اقامت ارزان در هتل های دو ستاره

در مشهد زمینه برای اقامت ارزان نیز فراهم است. هتل های دو یا سه ستاره که نام آنها را در لیست تور ارزان قیمت مشهد خواهید دید، برای کسانی مناسب است که سفری طولانی مدت دارند و یا اینکه می خواهند بیشتر زمان سفر را به سیر و سیاحت در مکان های دیدنی مشهد بگذرانند.

 • معرفی چند تور مشهد ارزان قیمت
 • تور مشهد هتل نسیم
 • تور مشهد هتل کوثر
 • تور مشهد هتل ایران زمین
 • تور مشهد هتل قدس

سفر شخصی یا سفر با تور؟ مزایای هر کدام چیست؟

در حالی که تا چند سال پیش اغلب سفرهای این شهر به صورت شخصی انجام می گرفت و رزرو تور چندان مورد استقبال نبود، اکنون شاهد توجه ویژه مردم به تور مشهد و عرضه همه روزه آن هستیم. دلیل این امر را می توان سه چیز دانست: نخست مشغله فراوان مردم و نداشتن وقت برای انجام مقدمات سفر، دوم کاهش هزینه سفرو سوم آسودگی مسافران با رزرو تور.

همان طور که می دانید هر سفری نیازمند انجام مقدماتی چون رزرو بلیط و رزرو هتل است. تمام این مقدمات زمان بر هستند و وقت زیادی را از مسافران خواهند گرفت. حال با رزرو تور شما در حالی که در خانه خود نشسته اید، در گوشی خود با چند کلیک یک تور مشهد رزرو می کنید و به طور همزمان خرید بلیط و هتل را نیز انجام داده اید. این یعنی صرفه جویی در زمان!

دلیل دیگر استقبال از تور را باید کاهش هزینه های سفر دانست. در واقع آژانس های مسافراتی با بستن قراردادهای سالانه با شرکت های هواپیمایی و هتل ها از تخفیف قیمت برخوردار می شوند و نهایتا بلیط و هتل را ارزان تر به دست مسافران می رسانند.

آسودگی و خیال راحت یکی از مهم ترین مزایای رزرو تور است. شما نه بابت تکمیل ظرفیت هتل نگرانی دارید و نه از جهت تمام شدن و یا تغییر قیمت بلیط هواپیما. همه چیز از قبل رزرو شده است و شما تنها به سفری لذت بخش فکر می کنید. ترنسفر شما را به هتل می رساند و در پایان سفر به فرودگاه بر می گرداند. تبریز به مشهد یکی از پر تردد ترین مسیر های مسافرتی ایران است .

 

Reporter

احمد رضایی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن