اخبار اقتصادی جهان

تقویت پزو فیلیپین برابر دلار با کناره‌گیری بانک مرکزی از مداخله

تقویت پزو فیلیپین برابر دلار با کناره‌گیری بانک مرکزی از مداخله

به دنبال کنار کشیدن بانک مرکزی فیلیپین از مداخله حمایتی در بازار، ارز داخلی این کشور تقویت شد و پزو به سمت سطح روانی مهم ۴۸ پزو به ازای هر دلار حرکت کرد.

به گزارش ایبِنا از یاهونیوز، پس از آنکه «بنجامین دیوکنو» رییس بانک مرکزی فیلیپین روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد که «اگر این مسیری است که بازار در پیش گرفته، ما در حال حاضر هیچ کاری نمی‌توانیم در مورد آن انجام دهیم»؛ ارز فیلیپین که در سال جاری بهترین عملکرد را در بین همتایان آسیایی داشته، به اندازه هر دلار برابر ۴۸.۶۲ پزو تقویت شد.

دیوکنو در ادامه گفته بود که داشتن ارز قدرتمند مزایای زیادی دارد که از جمله آنها می‌توان به فشار تورمی پایین، کاهش هزینه‌های بازپرداخت بدهی خارجی و ظرفیت افزایش ذخایر بین المللی اشاره کرد. در نتیجه ضعف دلار آمریکا و همچنین کاهش واردات متاثر از ضربه پاندمی به تقاضای اقتصاد فیلیپین، پزو در سال جاری بیش از ۴درصد تقویت شد و دیروز نیز رشد ۰.۱درصدی را تجربه کرد.

«کی گائو» تحلیلگر ارز در اسکاتیابانک سنگاپور در این خصوص گفت: انتظار می‌رود که ارز فیلیپین در میان مدت به سمت ۴۸ پزو به ازای هر دلار حرکت کند؛ در حالی که بانک مرکزی به منظور حضول اطمینان از شرایط منظم بازار، مداخله خواهد کرد اما خلاف مسیر بازار اقدام نمی کند.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن