اخبار بورس

تقویت شاخص کل بورس در ایستگاه پایانی هفته

تقویت شاخص کل بورس در ایستگاه پایانی هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۸۸۵ واحدی معادل ۰.۲۰ درصد به یک میلیون و ۴۴۷ هزار و ۸۵۴ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۲۳ واحدی به ۲۰ هزار و ۱۴۳ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات پنجمین و آخرین روز هفته (چهارشنبه سوم دیماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۷۵۴ واحدی معادل ۰.۲۰ درصد به رقم ۳۷۸ هزار و ۳۴۶ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۸۱۰۶ واحدی معادل ۱.۷۶ درصد، عدد ۴۶۸ هزار و ۵۱۱ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۵۳۰۶ واحدی به رقم ۳۰۶ هزار و ۶۷۷ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۵۸۱۲ واحد افزایش را رقم زد و به سطح ۲ میلیون و ۱۸ هزار واحد رسید.

همچنین شاخص بازار اول با ۲۶۵۳ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۶۵ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۹۲۰ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۹۰۶ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی کگل، فولاژ، وپارس، خبهمن و پترول، با بیشترین افزایش، تاثیر زیادی در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، شستا، شپنا، فملی و فخوز، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در آخرین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۱ میلیارد و ۴۵۱ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۶۴۹ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۳۱ هزار و ۹۹۱ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

بیشتر بخوانید  برگزاری مجمع بانک اقتصادنوین با هدف افزایش سرمایه

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد فاما(صنعتی‌ آما) با ۱۳.۰۶ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای فولاژ، خنصیر، دتماد، غشصفا، غشصفا و غشصفا بود. همچنین نماد معاملاتی غبهنوش(بهنوش‌ ایران) با ۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای شسینا، ولصنم، فاذر، کفرا، تپمپی و قصفها بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، شپنا، خودرو، خساپا، خگستر، وتجارت و فولاد، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی قرن، کاما، برکت، وتوصا، سصفها، ثاخت و کپارس با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای غبهنوش، انرژی۱، وسخراج، وسلرستا، کبورس، وسخوز و وسگلستا بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخصهای صنعت با افزایش همراه بودند. به گونه ای که شاخص صنایعی همچون سایر معادن، محصولات چوبی، وسایل ارتباطی، کاشی و سرامیک، مواد دارویی، رایانه و ماشین آلات روند صعودی را به ثبت رساندند.

منبع : ایبنا

کانال تلگرام بورس تایمز
برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن