اخبار بورس

تقویت بیش از هزار واحدی شاخص کل بورس

تقویت بیش از هزار واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۲۸۶ واحدی معادل ۰.۱۰ درصد به یک میلیون و ۲۳۵ هزار و ۸۴۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۹۵ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۰۲ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات سومین روز هفته (دوشنبه ششم بهمن ماه ۹۹)، شاهد روند صعودی تعدادی از شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۳۴۹ واحدی معادل ۰.۱۱ درصد به رقم ۳۲۲ هزار و ۵۲۶ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۵۰۶۳ واحدی معادل ۱.۱۶ درصد، عدد ۴۳۲ هزار و ۵۰۹ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۳۳۱۱ واحدی به رقم ۲۸۲ هزار و ۸۷۱ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۱۵۶ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۶۶ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۴۱۱۴ واحد افزایش به رقم ۸۹۳ هزار و ۵۶۳ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۸۲۳۵ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۵۳۷ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی شستا، فولاد، وغدیر، رمپنا، شپنا، ومعادن و شبندر با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی نوری، فخوز، تاپیکو و پارسان، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۰ میلیارد و ۵۶۰ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۱۷۶ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۰۴ هزار و ۴۸۴ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

بیشتر بخوانید  جلوگیری نمایندگان سندیکا از ضررهای هنگفت مالیاتی صنعت بیمه

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد پرداخت(به پرداخت ملت) با ۴.۹۷ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای ساراب، غمهرا، شلعاب، لخزر و سبهان بود. همچنین نماد معاملاتی ثاخت(بین‌المللی‌توسعه‌ساختمان) با ۸.۷۴ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای وساخت، پدرخش، ثنوسا، سکرما، خکار و ثامید بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، خودرو، خساپا، فملی، خگستر، برکت و فولاد به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی شپنا، پالایش، شبندر، شبریز، فجر و شتران با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای وتوصا، کدما، خموتور، غدام، ثفارس، غگرجی و بکاب بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنعت فنی مهندسی با روند مثبت و شاخص صنایع انبوه سازی، سایر معادن، وسایل ارتباطی، زراعت، اطلاعات و ارتباطات و محصولات چرمی با روند نزولی مواجه شدند.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن