اخبار بورس

تغییر مسیر شاخص بورس

تغییر مسیر شاخص بورس

بازار سهام در پنج روز معاملات هفته‌ای که گذشت متفاوت با دیگر هفته‌های سال ۹۹ به معاملات خود ادامه داد، شاخص بورس از روز دوشنبه وارد فاز اصلاحی شد که این اصلاح در روز چهارشنبه شتاب بیشتری را نسبت به دو روز گذشته معاملات خود تجربه کرد.

شاخص بورس در معاملات هفته جاری ۹۹ هزار و ۸۰۱ واحد افزایش داشت؛ شاخص کل در پایان روز چهارشنبه (۱۰ اردیبهشت ماه) با عدد ۸۷۸ هزار و ۱۲۲ واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (۱۷ اردیبهشت ماه) به عدد ۹۷۷ هزار و ۹۲۳ واحد رسید.

همچنین شاخص کل (هم وزن) در پایان هفته گذشته ۲۸۵ هزار و ۶۶۸ واحد بود که در هفته جاری این عدد به ۳۰۸ هزار و ۱۳۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) از ۲۰۴ هزار و ۵۰۲ واحد به عدد ۱۸۹ هزار و ۷۲۹ واحد رسید.

در پنج روز معاملاتی این هفته بورس نمادهای پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، گلوکوزان و بانک ملت در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

در هفته‌ای که گذشت گروه‌ بانک‌ها، فرآورده‌های نفتی، فلزات اساسی، شیمیایی‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها، مواد دارویی، سیمان، خودرو و قطعات، بیمه و بازنشسته، صنایع غذایی به جز قند و شکر، کانی‌های غیرفلزی، کانی‌های فلزی با رشد مثبت بر شاخص کل همراه بودند.

در هفته‌ای که گذشت بانک‌ها و موسسات اعتباری، فلزات اساسی، خودرو و قطعات، کانه‌های فلزی، شیمیایی‌ها، چندرشته‌ای صنعتی، سرمایه گذاری‌ها، فرآورده‌های نفتی، سیمان، آهک و گچ، مواد دارویی، محصولات فلزی، رایانه، صنایع غذایی به جز قند و شکر، بیمه و بازنشستگی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله، انبوه سازی املاک و مستغلات، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات، واسطه‌گری‌های مالی و پولی نسبت به دیگر صنایع بیشترین حجم معاملات را داشتند.

بیشتر بخوانید  دسترسی به اطلاعات بیمه شخص ثالث در بیمه ایران معین فراهم شد

همچنین بانک‌ها و موسسات اعتباری، فلزات اساسی، شیمیایی، کانه‌های فلزی، خودرو و قطعات، چندرشته‌ای صنعتی، سرمایه‌گذاری‌ها، مواد دارویی، محصولات فلزی، فرآورده‌های نفتی، سیمان، آهک و گچ، صنایع غذایی به جز قند و شکر، حمل و نقل، رایانه، بیمه و بازنشستگی، محصولات فلزی، انبوه‌سازی املاک و مستغلات، واسطه‌گری‌های مالی و پولی و صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله بیشترین میزان از ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

منبع : ایرنا

کانال تلگرام بورس تایمز
نمایش بیشتر

خبرنگار اقتصادی بورس تایمز (پروفسور)

احمد شریفی هستم ، یک علاقه مند به دنیای اقتصاد علی الخصوص دنیای بورس ! علاقه بسیار زیادی به سریال فوق العاده خانه کاغذی (ضرابخانه اسپانیا) و شخصیت پروفسور دارم !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن